1)Westworld

Dizinin Konusu: Karanlık bir gelecekte geçecek dizi, zengin kesime hitap eden bir eğlence parkını mekan edinecek. Yapay zekaların kullanıldığı, gelen ziyaretçilerin katılabildiği oyunlarla dolu bu parkta; vahşi batı macerası sunan kısımda bir sorun ortaya çıkacak. Eğlenmeyi uman müşteriler, peşlerindeki silahlı nişancıdan kurtulmaya çalışacaklar.
Tür: Bilimkurgu
IMDB Puanı: 9,2/10

2)Lucifer

Dizinin Konusu: “Cehennem Lordu” Lucifer Morningstar; Los Angeles Polis Departmanı için suçluları yakalamaktadır. Ancak büyük bir sırrı vardır: Bu çekici adam, aslında yeryüzüne düşmüş bir melektir! Neil Gaiman tarafından yaratılan Lucifer, Sandman isimli serinin yardımcı karakterlerinden biriydi ve daha sonra kendi çizgi romanına kavuştu. Çizgi romanlarda, karakter Lux isimli bir barı işletiyor.
Tür: Dram, Fantastik, Suç
IMDB Puanı: 8,3/10

3)Stranger Things

Dizinin Konusu: Arkadaş canlısı, hayatında her şeyi düzgün olan bir çocuk aniden ortadan kaybolur. Bu gizemli kayboluşun ardından ailesi ve yerel polis çocuğu aramaya başlar ancak ellerinde hiçbir şey yoktur ta ki gizemli bir başka kız ortaya çıkana kadar. Yıllar önce kaybolan başka bir çocuk yeniden ortaya çıkar. Will’in bir şeyden saklandığını söylemesi olayları daha karmaşık bir hale getirir.
Tür: Dram, Gerilim, Korku
IMDB Puanı: 9,0/10

4)11.22.63

Dizinin Konusu: Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanacak dizi, Jake Epping isimli bir öğretmeninin, zamanda yolculuk yaparak John F. Kennedy suikastini engellemeye çalışmasını konu alıyor. J.J Abrams’ın öncülüğünde gerçekleşecek dizinin başrolünde ise Jake rolüyle James Franco var.
Tür: Bilimkurgu, Dram, Gizem
IMDB Puanı: 8,3/10

5)The OA

Dizinin Konusu: Başrollerinde Brit Marling ve Zal Batmanglij’i buluşturan The OA, yedi sene önce kaybolduğunda gözleri görmeyen, kör bir kadın olan Prairie Johnson’ın, yıllar sonra gözleri düzelmiş bir şekilde ortaya çıkışının gizemli hikayesini anlatıyor.
Tür: Dram, Gizem
IMDB Puanı: 8,2/10

6)Frequency

Dizinin Konusu: 2016 yılında bir polis dedektifi, Frank Sullivan adındaki 1996 yılında ölmüş babasıyla bir radyo aracılığıyla konuşabildiğini fark ediyor. İkisi yaşanacak trajik olayları değiştirmek için birlikte çalışırken aynı zamanda da aralarındaki karışık ilişkiyi çözmeye çalışıyorlar.
Tür: Dram, Fantastik, Gizem
IMDB Puanı: 7,8/10

7)Mars

Dizinin Konusu: Günümüzde Mars’a gitmeyi ve orada yaşamayı gerçekleştirmek üzere çalışmalar yapan bilim insanlarının çalışmalarına dayanarak 2033’te Mars’a gidecek ilk insan kolonisinin kurgusal hikayesini ekrana getiren belgeselde, gerçek ve kurgu bir arada işlenerek belgesel tarihinin en etkileyici anlatım şekillerinden biri oluşturuluyor.
Tür: Dram, Bilimkurgu
IMDB Puanı: 7,6/10

8)The Night Of

Dizinin Konusu: Daha önce BBC için Criminal Justice’i hazırlayan Richard Price’ın kaleminden çıkacak olan Crime; başrollerinde John Turturro ve Riz Ahmed’i buluşturacak. Ahmed, New York’ta genç bir kızı öldürmekle suçlanan adamı canlandırırken; Turturro onun avukatı olarak ekranlarda olacak.
Tür: Dram, Suç
IMDB Puanı: 8,7/10

9)American Crime Story

Dizinin Konusu: Tıpkı American Horror Story gibi her sezon farklı konu ve karakterleri işleyecek dizi; Amerika tarihindeki en ünlü suçları ekranlara getirecek. Gerçek olaylar ile kişileri merkeze alacak dizinin ilk sezonu, 90’lı yıllarda ülkeyi hayli meşgul etmiş O. J. Simpson davasını ele alacak.
Tür: Biyografi, Dram, Suç
IMDB Puanı: 8,5/10

10)Animal Kingdom

Dizinin Konusu: 17 yaşındaki Joshua annesi aşırı dozda aldığı eroinden öldükten sonra Güney Kaliforniya’da ki akrabalarının yanına yerleşir. Otorite sahibi büyükannesi Janine’nin yanına taşınan Joshua çok geçmeden yeni ailesinin tam bir suç şebekesi olduğunu öğrenir.
Tür: Dram, Suç
IMDB Puanı: 8,1/10

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here