ABD Savuma Bakanlığı’nın teknoloji alanında inavasyon danışmalarına yeni isimler dahil oldu.

Aerial view of the Pentagon, Arlington, VA
Pentagon

Amazon’un kurucusu ve sahibi Jeff Bezos, astrofizikçi Neil deGrasse ve bir dönem Obama yönetimi için çalışan Cass Sunstein Pentagon’un inovasyon ekibine katıldı.

Jeff Bezos, chief executive officer of Amazon.com Inc., introduces the Kindle Fire HD tablets at a news conference in Santa Monica, California, U.S., on Thursday, Sept. 6, 2012. Amazon.com Inc. is updating its line of Kindle e-readers and tablets in a bid to stoke consumer demand as Google Inc. and Microsoft Corp. join the crowded market of machines challenging Apple Inc.?s iPad. Photographer: Patrick Fallon/Bloomberg via Getty Images
Jeff Bezos

Google’ın çatı şirketi Alphabet’in Başkanı Eric Schmidt’in başkanlığını yürüttüğü danışman ekibi teknoloji alanında inavasyon amaçlı Pentagon ve Savunma Bakanlığı’na yardım edecek.

Bu yılın Mart ayında oluşturulan danışman ekibinin nasıl bir görev üstleneceği konusuna açıklık getiren Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanı Ashton Carter danışmanların Savunma Bakanlığı’nın inovasyon kültürüne organizasyon ve operasyonel anlamda yakın olmasını sağlayacağının altını çizdi.

Carter yaptığı açıklamada “Bu yaratıcı kişiler yeni şeyleri denemekten çekinmeyecek” ifadelerini kullanarak ABD’nin yeni teknolojiler konusunda yeni adımlar atmaya hazır olduğunu da belirtmiş oldu.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here