Apple en büyük rakibi Google Haritaların önüne geçebilmek için harita servisini güncelleme çalışmalarına başladı.

Apple en büyük rakibi Google Haritaların önüne geçebilmek için harita servisini güncelleme çalışmalarına başladı. Fakat bir ilki gerçekleştirmeye çalışacak olan Apple, Dronelar sayesinde daha net ve daha doğru sonuçlar çıkaracak bir Apple Haritalar güncellemesi yayınlamak için kolları sıvadı. Bu sayede en büyük rakibi Google Haritalardan bir adım daha öne geçmek isteyen Apple, Drone kameralarını kullanarak şehirlerin üstünden çekimler yapacak ve kullanıcılarına daha doğru bilgiler sunacak.

1705
Apple Maps

Bugüne kadar yayınladığı güncellemeler ile Apple Haritalar servisini diğer harita servislerinden daha kaliteli yapmaya çalışsa da bir türlü başarılı olmayan Appe, haritalar servisinde bulunan hataları gidermek için bu kez uzman bir ekip toplayarak dronelar sayesinde haritalar servisinde bulunan tüm hataları gidermeye çalışacak. Kameralı dronelar sayesinde haritalar servisini çok daha hızlı bir şekilde güncelleyebilecek olan Apple bakalım bu kez harita servisini diğer rakiplerine göre daha iyi bir yere götürecek mi?

Apple’ın droneları kullanmasının en büyük amacı cadde ve sokaklardaki trafik yoğunluğunu ölçmek, yol yapım çalışmalarını anından kullanıcılarına yansıtmak gibi işlevleri daha aktif bir şekilde kullanabilecek. Apple anlık verileri hemen genel merkeze aktaracak ve genel merkezdeki ekip bu verileri hemen ayrıştırarak Apple Haritasına entegre edecek. Apple ayrıca Apple Haritalar servisini navigasyon kullanımı ve binaların içini göstermek gibi fikirleri de gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here