Artık yurddışından satın alınan Apple Türkiyeyi garanti kapsamında tutulmayacak. Apple’dan Türkiye’ye kötü haber geldi.  Geçtiğimiz hafta Apple’ın uluslararası garanti kapsamına artık Türkiye’yi dahil etmeyeceğini dair söylentiler vardı ancak konuyla ilgili açıklama Apple Türkiye temsilcisinden geldi.

Apple Türkiyeyi

Apple Türkiye temsilcisi yaptığı açıklamada, “Dünya çapında ürünlerimiz için sunduğumuz uluslararası garanti artık Türkiye’de geçerli değil. Önümüzdeki günlerde Türkiye’de resmi açıklama yapılacak fakat şimdilik telefonla bizi arayan müşterilerimize bu açıklamayı yapıyoruz.” dedi.

Apple, Türkiye’deki ilk mağazasını 5 Nisan 2014 tarihinde Zorlu Center’da açmıştı. Apple Store Türkiye’ye ilk geldiğinde dolar kuru 2.11 TL’ydi. Aradan geçen 2 yıl 9 aylık süreç içerisinde dolar kuru yaklaşık 3.80’e çıktı. Türkiye’de ise en pahalı iPhone’un yeni zamlı fiyatı 5 449 TL, yani bugünün kuru ile (3.80) dolar cinsinden hesaplandığı zaman 1447 dolar. Ayrıca cihaz fiyatının yüzde 6’sı da TRT bandrolü olarak tahsil ediliyor.

iPhone’un yurtdışı fiyatlarının bu nedenlerden dolayı daha ucuz olması nedeniyle kullanıcılar cihazları yurtdışından getirmeye yöneliyorlardı. Apple’ın aldığı yeni kararla birlikte Türkiye’deki kullanıcılar artık yurt dışından aldığı iPad veya iPhone’un uluslararası garanti kapsamından yararlanamayacak. Apple cihazınızın garantisini sorgulamak için burayı tıklayınız

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

18 Yorumlar

  1. Oooo kanka devamını sabırla bekliyoruz. Hayırlı olsun. Harbiden hak etmişsin. Yazı uçmuş ?

  2. Güzel yazmışsın kardeşim devamını gelmesi ümidiyle bekliyoz.hayırlı olsun kardeşim tekrardan…??

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here