Assassin’s Creed oyunun filmi çıktı.Yüz binlerce oyun severi bilgisayar başına toplayan Assassin’s Creed yeni filmiyle artık herkesi ekran başına toplayacak gibi.

Oyunun yapımcısı UbiSoft , 20 Centry Fox ile işbirliği yaparak harika bir film çıkarttı. Fragmanlarında ki film çok beğenildi. Böyle giderse gişe rekorlarını zorlayabilecek gibi gözüküyor.Şuan ki hasılatı : 42 milyon dolardan fazla.

Film Ne Zaman Çıktı ?

21 Aralık 2016 günü gösterime giren film Türkiye’ye 24 Aralık’ta ulaştı.

Filmde Kimler Oynuyor ?

Michael Fassbender, Marion Cotillard, Michael K. Williams, Ariane Labed, Jeremy Irons, ve Brendan Gleeson gibi ünlüler filmde yer almaktadır.

Filmin Yapımcısı Kim ?

Michael Fassbender ve  Arnon Milchan. Filmin yapımcısı olan Michael Fassbender kendiside filmde oynamakta.

Filmin Yönetmeni Kim ?

Justin Kurzel

Filmin Konusu ve Türü ne ?

Filmin Türü : oyundan da bildiğimiz üzere Bilim Kurgu ,  Aksiyon ve  Macera.

Filmin Konusu : Callum Lynch isimli bir mahkum, idam edilmek yerine öyle gibi gösterilip Abstergo tarafından kaçırılır. Atalarının anısını canlandırması için kendisi Animus adlı bir makineye , (bilgisayara) bağlanmıştır. Abstergo’nun amacı ise Callum Lynch’in atası Aguilar’ın anılarını kullanarak “Apple of Eden” (“Eden Elması” veya “Cennet Elması”) adındaki çok güçlü bir kalıntıyı ele geçirmektir. Animus’un arayüzünden kaynaklanan “Bleeding Effect” (“Kanama Etkisi”) yüzünden atalarının anıları ve yetenekleri ise zamanla makine dışındayken de Callum’u etkilemeye başlayacaktır.

Filmin Çekimlerine Ne Zaman Başlandı ? Nerede Çekildi ?

Filmin çekimleri  31 Ağustos 2015’de  Malta, Londra ve İspanya’da başladı.Aralık’ta İspanya’da çekimler yapıldı. Çekimler 15 Ocak 2016’da bitti. 21 Aralık 2016’da gösterime girdi.

Yeni Filmi Çıkacak mı ?

Filmin yeni filmlerin çıkması muhtemel filmi yapan firmalar 2 adet daha devam filminin çıkacağını belirtti.Filmin geliştirme aşamasında olunup diğer filmlerin daha kaliteli olacağı iddia edildi. Kurzel “devam filminde Soğuk Savaş’ın konu edinilmesini” istedeğini belirtti.

Filme Ayrılan Bütçe Ne Kadar ?

Filme ayrılan bütçe yaklaşık olarak 125 milyon $ olarak biliniyor.

Film Kaç Saat ?

Film 116 dakika yani 1 saat 46 dakika.

Filmin Fragmanları

Filmin yayınlanmış 2 adet Fragmanı bulunmakta.

Fragman 1 (Türkçe Dublaj):

Fragman 2 (Türkçe Dublaj):

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here