BlackBerry’nin sızdırılmaya kurban giden yeni telefonu Mercury, bu kez tasarımı ile kullanıcıların karşısında.

BlackBerry'in Yeni Telefonu: Mercury
BlackBerry’in Yeni Telefonu: Mercury

  Peki fiziksel klavyesi ile büyük tartışma uyandıracak Mercury’nin teknik özellikleri neler?

  BlackBerry Kanada asıllı bir firma. Şüphesiz bir dönemler popülerliği yakalamış bir firma olsa da BlackBerry diğer işletim sistemli cihazların hep bir adım gerisindeydi. Zamanla tablet ve telefon piyasasından uzunca bir süre elini çeken BlackBerry, Priv adlı cihazı ile Android işletim sistemli cihazlar tayfasına katılmış 2000 TL’nin üzerinde bir çıkış yapmıştı. Daha önce GeekBench üzerinden performans detayları paylaşılan BlackBerry Mercury’nin fiziksel bir klavyeye sahip olacağı söylentiler arasında idi. Bugün sızdırılan resimlerde görüldüğü üzere söylentiler asılsız değil.

  BlackBerry Mercury fiziksel klavyeye sahip Android bir cihaz olarak çıkışını yapacak gibi gözüküyor. Fakat bu kez Priv modelinde olduğu gibi klavye kaydır aç şeklinde değil, direkt ekranın altında sabit olacak. Kanadalı akıllı telefon üreticisinin bu hareketi şimdiden birçok polemiğe gebe olmuş durumda. Bunlardan ilki ekranın yeni nesil Android cihazlara göre fazla küçük kalışı, ikincisi ise telefonun yatay ekran kullanımındaki güçlük.

  Bugün Weibo üzerinden paylaşılan görsellerde de görüldüğü gibi, BlackBerry Mercury‘nin tasarımı detaylı olarak gözler önüne serildi. Firma ahizenin sol tarafında özçekim kamerasına, sağ tarafına ise yakınlık ışık sensörlerini koymayı tercih etmiş. Peki cihazın teknik detayları nasıl olacak?

BlackBerry'in Yeni Telefonu: Mercury
BlackBerry’in Yeni Telefonu: Mercury

Teknik Özelliklerin Bir Kısmı Doğrulandı

  4.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak Mercury, işlemci olarak Qualcomm’un 2 GHz hızında çalışan bir modelini kullanacak. 18 megapiksel çözünürlüğündeki arka ve 8 megapiksel ön kamerası ile iddialı bir çıkış yapmayı planlayan BlackBerry Mercury ayrıca 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanına ev sahipliği yapacak. Anroid işletim sistemi ile çalışacak olan Mercury hakkındaki bu bilgilerin çoğunun firmanın CEO’su John Chen tarafından doğrulandığını da belirtelim.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here