Blippar nedir?

Blippar ücretsiz olarak kullanabileceğiniz eğlenceli bir uygulamadır. Üzerinde Blippar logosu bulunan ürünleri cihazınızın kamerası ile tarayarak eğlenceli oyunlar oynayabileceğiniz veya videolar izleyebileceğiniz bir uygulamadır.

Blippar logosu olan ürünler nelerdir?

Üzerinde Blippar logosu olan ürünlerin listesini Blippar’ın sitesinden takip edebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Blippar logolu ürünleri inceleyebilirsiniz.

https://blippar.com/tr/blipp

Blippar nasıl kullanılır?

Blippar, telefonunuzun kamerası ile çevrenizdeki herhangi bir nesnenin resmini çekerek, bu nesne hakkında neredeyse herşeyi öğrenmenize yarayan bir sanal gerçeklik uygulamasıdır. Örneğin bir portakal resmini çekiyoruz. Blippar, yakınımızdaki manavların yerlerini, besin değerlerini ve en beğenilen yemek tariflerini de görebiliyor. Bu işleme Blip’lemek diyebiliriz. Uygulama kullanımı herhangi bir üyelik gerektirmeden çalışmaktadır. Yazılımı telefonunuza indirmeniz ve çalıştırmanız yeterlidir. Blippar nesneleri canlandırıyor Blippar fiziksel nesneleri dijital içerikle zenginleştiriyor. Merakımızı ilgi çekici deneyimler sunarak ödüllendiriyor.

Blippar, şimdilik 65 Milyon kullanıcı sayısına sahip fakat 2016 yılı itibariyle bu sayının oldukça yükseleceği ve oldukça popüler bir uygulama olacağı öngürülüyor. Uygulamayı android ve ios işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz.
Telefonunun kamerası aracılığıyla gündelik nesneleri, ürünleri ya da görselleri blipp’leyerek yepyeni bir dünyayı keşfedip; bilgilere, videolara, oyunlara müzik listelerine, özel tekliflere ve daha fazlasına ulaş. ‘Blipp’lemek‘ basittir:

1. Uygulamayı indirdikten sonra çevrendeki dünyada bulunan hemen her şeyi ‘blipp’lemeye’ başlamak için hazırsın bitkilerden evcil hayvanlara, meyvelere hatta akşam yemeğine kadar! Dene ve ne keşfettiğini gör.

2. Ayrıca, paketlerdeki, dergilerdeki ve posterlerdeki Blippar logosuna bak. Sevdiğin markaların hayranlık uyandıran Artırılmış Gerçeklik deneyimleri için, tüm sayfayı ya da ürünü ‘blipp’le’. Yakında çevrendeki her şey ‘blipp’lenebilir’ hale gelecek!

1.8.9.1 versiyonu ile yayında olan uygulama, 16 MB boyutundadır. Yazının başında belirttiğimiz gibi kullanım için herhangi bir üyelk gerektirmemektedir. Sizlerde uygulamayı indirerek deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here