Buzdolaplarında karşılaşılan en popüler arızalardan birisi olan kompresör arızasına ilişkin olarak profesyonel servis müdahalelerinin gerçekleştirilmesi hem olası arızaların önlenebilmesine hem de buzdolabının çok daha verimli bir şekilde kullanım performansı sağlayacak yüksek kalite standartlarına çok daha etkin bir şekilde ulaşabilmeleri sağlanıyor.

Böylelikle günümüz modern yüzyıl yaşantısı içerisinde son derece önemli bir yeri bulunan buzdolaplarında ekonomik bir şekilde en üstün performanslı kullanımı sağlayacak, arıza onarım hizmetlerinden Altıntepe Arçelik Servisi merkezi aracılığı ile yararlanılabiliyor. Bu noktada günümüzde Arçelik markalı buzdolaplarında da her ne kadar ileri teknoloji ve 1.sınıf kalitede malzeme kullanımı gerçekleştiriliyor olsa da zaman içerisinde çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor ki bu arızalanmalar arasında özellikle de kompresör çalışmaması sorunu en yaygın olarak görülen arızalanma oluyor.

Buzdolabının Kompresörü Çalışmıyor

Kompresör Arızalarında Profesyonel Servislere Danışın

Buzdolabının kompresörünün çalışmaması durumunda Göztepe Arçelik Servisi merkezine yapılacak başvuru ardından bölgede her zaman hazır durumda bulunan tam teşekküllü gezici servis araçları ilgili adrese yönlendirilerek, arıza onarım hizmetleri için yerinde müdahaleler en kısa süre içerisinde başlatılabilmektedir. Bu çerçevede de buzdolabının termostat kontaklarında akım geçişi mevcut olup, olmadığı termostat kapalı konuma alınarak gösteriliyor.

Termostat kontaklarının akım geçirip, geçirmediği 3-4 numaralı kontaklar avometre ile ölçümlendiği durumda 0 direnç göstermesi gerekirken, termostatın 3-4 numaralı kontaklarının kapalı kontak gösterilmesi gerekliliği durumunda termostat değişimi gerçekleştirilmektedir. Termostat kontaklarından akım geçişi mevcut ise termik kontaklarının akım geçirip, geçirmediğine bakılırken geçirmiyor ise termik kontaklarının normal halde kapalı kontak olması gerektiğinden termik değişimi uygulanır. Termik kontakları akım geçiriyor ise akım rölesi bobininde kopma olup, olmadığı kontrol edilir.

 

Eğer akım rölesi bobini kopmuş durumda ise röle bobininin açık devre gösteriyor olması gerekirken, röle bobini kopuk olması halinde yenisi ile değişimi uygulanıyor. Akım rölesi bobininde kopma yaşanmış ise kompresör ana sargı ve yardımcı sargı uçlarının ohm metre ile kontrolü uygulanarak, sargı uçları kopuk durumda bulunuyor ise kompresör değişimi gerçekleştirilmektedir. İçerenköy Arçelik Servisi uzman ekipleri tarafından gerekli olan bu müdahalelerde uygulanan parça değişimlerinde ise sadece orijinal Arçelik yedek parçası kullanımı ile son derece yüksek kalite standartlarında bir arıza onarım hizmeti en ekonomik şekilde sunulmaktadır.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here