Cadillac CTS 2017

Cadillac CTS 2017 Sedan Tip

Cadillac CTS 2017 Merkezi ABD’nin New York kentinde bulunan lüks araç üreticisi Cadillac, 2017 model CTS sedan tipindeki araçlarına birbirleriyle “konuşma” özelliği getirdiğini duyurdu.

Cadillac’ın resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, “Vehicle-to-Vehicle” (araçtan araca) iletişim teknolojisi bundan böyle CTS modelinin standart özellikleri arasında yer alacak.Yani boşa sevinmeyin bizimle konuşmayacak…Tabi tehlikeli durumlarda uyaracak..

Peki Tehlikeyi Nasıl Bildircek Biraz Açayım Konuyu…

V2V” olarak adlandırılan bu özellik sayesinde, trafikte seyreden araçlar birbirlerine olası tehlikeleri bildirerek, sürücülere daha güvenli bir sürüş imkanı sağlayabilecek.CTS’lere eklenen bu teknoloji, Kısa Mesafe Frekans Tanımlı İletişim (DSRC) ve Küresel Konum Belirleme Sistemi (GPS) ile çalışıyor ve yoldaki diğer arabalarla iletişime geçerek yol durumunu paylaşıyor.Saniyede Bin Mesaj atabilme özelliği bulunmaktadır.Ayrıca 300 metre alan içindeki araçlara bildirim gönderebilmektedir.

Fiyatı

2017 model  Cadillac CTS Sedan’ın ABD’deki başlangıç satış fiyatı 45 bin 995 dolar olarak belirlendi.Yani 166.704.119 Türk Lirasına Denk Gelmektedir.

Aşağıdaki Bağlantıya Tıklayarak Soru Cevap Konu Açabilirsiniz…

Teknowebim Soru Cevap

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

2 Yorumlar

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here