Merhaba, bundan sonra bir uygulama başlatmaya karar verdik her hafta bir dizi önerisinde bulunacağız.

the100

Bu hafta ki dizimiz ise THE 100

The 100, kıyamet sonrası dram türündeki televizyon dizisidir. Dizi, Kass Morgan’ın aynı isimdeki kitabının uyarlamasıdır ve Jason Rothenberg tarafından geliştirilmiştir. Galası 19 Mart 2014 tarihinde gerçekleşti.

11 Ocak 2015 tarihinde televizyon kanalı CW tarafından üçüncü sezon için onay aldı.Sezon finali olan dizinin 4. sezon çekimlerine Ağustos 2016’da başlanmış, 4.sezon ilk bölümü 1 Şubat 2017’de yayınlanmıştır.

the100

97 yıl önce yeryüzünde yaşayan insanların ölümüyle sonuçlanan nükleer bir savaş gerçekleşmiş ve dünyanın yüzeyi yaşanılamayacak seviyede radyasyonla kaplanmıştır. Bilinen tek hayatta kalanlar gezegenin yörüngesinde bulunan 12 farklı ülkeye ait istasyonlarda yaşayanlardır ve bu uzay istasyonları Ark ismindeki istasyonun oluşturulması için Jaha başkanlığında birleşir. Kaynaklar kıttır, suçun türüne bakılmaksızın 18 yaşın üstündeki suçlular uzaya fırlatılarak cezalandırılmaktadır. Ark’ın kaynakları tükenmektedir, yeni yaşam kaynaklarına gereksinim duyulmaktadır. 100 genç mahkumun harcanabileceği duyurulur ve yaşam olanaklarının öğrenilmesi amacıyla eski suçlarının bağışlanacağı söylenerek son savaştan önce kurulan, içinde bolca bozulmayan erzak bulunduğu düşünülen Weather Dağı’nın yakınına eski bir uzay gemisiyle gönderilir. Planlananın aksine gençler dağın uzağına iner ve geçici bir topluluk kurmak için aralarında mücadele eder. Ancak sorunları bunlarla sınırlı kalmayacak ve Dünyalılar diye adlandırılan, yeryüzünde savaştan kurtularak sağ kalmayı başarmış bazı insanlar, Biçiciler adındaki yamyama dönüşmüş dünyalılar ve dağ adamlarıyla karşılaşacaklardır.

Dizinin başrol oyuncuları:

Eliza Taylor ,Bob Morley, Paige Turco

Thomas McDonell, Eli Goree, Richard Harmon, Marie Avgeropoulos, Isaiah Washington, Ricky Whittle, Alycia Debnam-Carey, Lindsey Morgan, Henry Ian Cusick ,Devon Bostick, Christopher Larkin

Dizi Hakkında düşüncelerim:

Dizide birçok mantık hatası olsada izlenmesi gereken bir dizi diyebilirim.Dizi aksiyon,macera,drama ve bilim kurgu türü severler için birebir.Her ne kadar 1.sezonu çok beğenilsede 2.ve 3. sezonlar pek beğenilmedi.Dizide bol bol dram ve ihanet göreceksiniz.Benim bu dizi için puanım ise 10 üzerinden 6 sizde diziyi izlediyseniz yorumlara düşüncelerinizi ve puanınızı yazmayı unutmayın okuduğunuz için teşekkür ederim.

küçük biri bilgi dizideki ABBY GRİFFİN gerçekte İtalyan-Türk asıllıdır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

3 Yorumlar

  1. ilk iki sezonunu izlediğim güzel bir dizi ancak 3 sezon sarmadı beni çok fazla senaryodan kopmalar oldu. İzlenilebilir bir dizi gençlik dizisi de diyebilirim oyuncuların çoğu genç karakterler 🙂

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here