Dünya da birçok gizemli olay olduğu gibi bu olayların içinden gizemli insanlar da çıkıyor. Dünyanın gizemli 10 insanı hakkında bilgiler.

Dünyanın En Gizemli 10 İnsanı
Dünyanın En Gizemli 10 İnsanı

1-Babushka Lady

1963 senesinde bir suikast yaşandı. Bu suikast John F.Kennedy’e düzenlendi. Bu suikast incelenirken bir kadın fark ediliyor bu kadın suikast sırasında hiçbir yere kaçmıyor ve yüzüne tuttuğu şeyin kamera olduğu düşünülüyor. Fakat suikast olduktan sonra insanlar kaçışmaya başladığında kadının hareket etmeden çekimine devam etmesi gizem yaratıyor. Hakkında birçok araştırma yapılsa da hala bir sonuç alınabilmiş değildir.

2- Woolpit’in Yeşil Çocukları

M.S 1100 senelerinde iki küçük yeşil çocuk ortaya çıkmıştır. Kral Stephan döneminde ortaya çıkan bu çocukları rahip olan William bu olayı kayıt altına almıştır. Hiç kimsenin dillerinden anlamadığını, yemek yemediklerini söylüyor. Sonrasında erkek olan yeşil çocuğun uyuşuk ve tedirgin davrandığını ve bir süre sonra uyuduğunu söylüyor. Kız olan ise bir süre sonra iyileşerek yeşil rengini kaybediyor. Tüm yaşayanların yeşil renkli olduğu yerden geldiklerini söyleyen kız bir yer tarif etse de bu bilgi hala nereden geldikleri bilinmiyor.

3- Gil Perez

Şeytanın uşağı olarak tanımlanan Gil Perez Filipin de askeri görevini yaparken kendisini bir anda Mexioco City’de bulmuş. Gören yeminli şahitler de biliniyor. Fakat aralarında okyanus bulunan bir ülkeden diğerine nasıl gittiği hala bilinemiyor.

4-Karındeşen Jack

Hayat kadınlarını öldürerek karınlarını deşen Jack ünlü bir seri katildir. Hayat kadınlarından nefret etmesinin sebebi Frengi hastalığı olarak biliniyor senelerce manşetlerden düşmeyen Jack bulunamamıştır.

5- Kaspar Hauser

İlk bulunduğunda konuşmayı bilmeyen ve yürüyemeyen bu adamın son sözü ‘’ben yapmadım’’ oldu. Hayatı kadar ölümü de ilginç olan bu adamın ölümünde sadece bir ayak izine rastlanılmıştır. Kim olduğu ve nereden geldiği bilinmiyor.

6- Demir Maskeli Adam

Ölene kadar yüzünde maskeyle yaşamış, filmlere ve dizilere konu olmuş. Hakkındaki bilgiler rivayetten öteye geçememiştir.

7-D.B Cooper

Amerika’da çözülemeyen tek uçak kaçırma olayının kahramanı. Uçak korsanı olarak biliniyor. Bu olayı 24 Kasım 1971’de bu olayı gerçekleştirmek için bindiği uçakta uçuş görevlisine üzerinde bomba olduğunu, 200.000 dolar ve 4 paraşüt istediğini söyleyen bir not iletiyor. Uçak Seattle’a iner ve tüm istekleri karşılanır aynı zamanda tüm yolcular uçaktan iner. Tekrar havalanan uçakta sadece mürettebat ve Cooper vardır. Cooper Colombia nehrinin üzerinde paralarla beraber paraşüt ile atlar daha sonra hiçbir yerde bulunamaz.

8- Fulcanelli

Gerçek adı bilinmeyen ve Fransız simyacı olan bir adamdır. 1922 yılında The Mistery of the Cathedrals isimli bir kitap yazmış ve birçok kimyacının dikkatini çekmiştir. Öğrencisi olan Canseliet’in bu kitap sayesinde 100 gram kurşundan altın elde ettiği iddia edilmiş. 1926 yılında Paris’ten ayrılan bu simyacıyı daha sonra gören olmamıştır.

9- Saint Germain Kontu

Kaynakların kesinlikle yaşadığını gösterdiği 300 yıl boyunca Avrupa Sarayları’nın el üstünde tutulan ve Avrupa’da tanınan bir adam olduğu söyleniyor. Fakat bu adamın kim olduğu, tek bir kişi mi yoksa birçok kişinin kullandığı isim mi olduğu bilinmiyor.

10- Abdullah Çatlı

Türkiye derin devletinin en gözde ve en gizemli insanlardan birisidir. Vatan sevgisi ile tanınır. 3 Kasım 1996’da bir suikast sonucu hayatını kaybetmiştir.

 

[Toplam:1    Ortalama:2/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here