Günümüzde en sık kullanılan haberleşme araçlarının gelişen teknoloji ile kalite ve işlevleri artmaktadır. Akıllı telefonlar, sahip olduğu bazı özellikleri göz önünde bulundurularak alınmaktadır. Birbirinden farklı boyutları ve teknik özellikleri ile istekler doğrultusunda tercihler yapılmaktadır.

En iyi Kameralı Akıllı Telefonlar

Telefon tercihi yapılırken ekran boyutları ve çözünürlüğü, şarj kapasitesi, hafıza özellikleri, işletim sistemi, çekim kuvveti, ses sistemi, bağlantı hızı gibi birçok teknik özelliği arasında kamara özellikleri belirleyici nitelikte olabilmektedir. Oldukça gelişen teknolojik sistemlerle üretilen farklı telefon marka ve modellerinde çeşitli imkanlar sunmaktadır. ‘En iyi kameraya sahip cep telefonları hangileridir?’ dendiği zaman akla gelen bazı telefon marka ve modelleri bulunmaktadır. Bunlar bazen benzer bazen ise oldukça farklı özellikler ile karşımıza çıkmaktadır.

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar
En İyi Kameraya Sahip Telefonlar

Sony Xperia Z5 Akıllı Telefon

Kamera konusunda Sony markasının iddialı olduğu bilinen bir gerçektir. Çoğu markanın akıllı telefon üretimlerinde Sony kamera sistem ve parçaları kullanması, Sony markasını kamera konusunda farklı kılmaktadır. Kendi sensor ve donanımlarını üreten Sony marka akıllı telefonlar bu bağlamda beklentileri karşılık niteliktedir.

sony xperia z5

Sony Xpreia Z5 akıllı telefonu, tasarım açısından önceki modeller ile benzerlik gösterse de birçok farklı özellik ile alıcılara sunulmuştur. Kenar çerçevelerinin hafif çıkık olduğu akıllı telefon, geniş telefonların aksine ince ve uzun ekran tasarımı ile tutuş kolaylığı sağlamaktadır.

Akıllı telefonun yan tarafında kamera kısayol tuşuna yer almaktadır. Bu özellik kullanıcılara video veya fotoğraf çekim kolaylığı sağlamaktadır. 5,2 inç ekram boyutlarına sahip olan telefon 23 megapixsel arka kamera özelliğini taşımaktadır. Geniş açılı lensleri ile kamera görüş alanını arttırmakta ve odaklama özelliği ile oldukça net fotoğraflar elde edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca aynı şekilde 5 megapixsel özelliğinde geniş açılı lenslere sahip ön kamerası ile oldukça etkili öz çekimler oluşturmaktadır.

32 gb hafızası ve 3gb ram özellikleri ile sekiz çekirdekli işletim sistemine sahip olup 2900 Mah pil gücü ile en iyi kamera donanım özellikleri taşıyan telefonlar arasında yerini almıştır.

Samsung Galaxy S8 Akıllı Telefon

samasung galaxy s8

Samsung markasının son ürettiği amiral gemisi, oldukça geniş ekran boyutları ile alıcısına sunulmuştur. Hem gündüz hem gece çekimlerinde oldukça net ve ışıklı görüntüler yakalayan Galaxy S8 akıllı telefonu, 1.7 lens genişliği ile 12 megapiksel kamera özelliği ve 4K video kalitesi özellikleri ile oldukça ışığın az olduğu ortamlarda dahi oldukça net görüntüler elde etmektedir. Ayrıca 1.7 lens genişliği ile akıllı odak sistemine sahip 8 megapixsel ön kamera özelliği sunmaktadır.

İphone 7 Plus Akıllı Telefon

iphone 7 plus

Kamera konusunda iddialı olan bir değer akıllı telefon ise İphone 7 Plus modelidir. Kamera donanım ve özellikleri ile oldukça gerçek görüntüler elde etmektedir.
İki kameraya sahip olan İphone 7 Plus akıllı telefonu, 12 megapiksel geniş açılı kamera ve 12 megapixsel telefoto kamera özelliğini sunmaktadır. Geniş açısı 1.8 diyaframa sahip olup, telefoto kamera ise 2.8 diyafram özelliğindedir. Görüntülerde 2 kat optik yakınlaştırma sunarken, 10 kat dijital yakınlaştırma özelliği ile oldukça tercih edilen modeller arasındadır.

Huawei Mate 9 Akıllı Telefon

huawei mate 9

Çift kameralı modeller arasında yer almaktadır. Telefon kamera sektörünün ileri gelen isimlerinden olan Leica ile beraber çalışarak çift kamera özelliğine kalite katarak fark yaratmıştır.Çift kameralarından biri siyah beyaz özellikte olup 20 megapiksel görüntü kalitesi sunmaktadır. Diğer kamerası ise 12 megapiksel RGB (renklendirme) özelliğini taşımaktadır. İki farklı kameranın birleşmesiyle kusursuz görüntüler sunan bu akıllı telefon, önceleri ülkemizde kullanımı pek yaygın olmasa da kamera ve teknik özellikleri ile oldukça tercih edilen telefonlar arasında yer almayı başarmıştır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here