Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri

Ubisoft, Crytek ve Ubisoft Montreal şirketlerinin yapımcılığını üstlendiği efsane seri Fry Cry’a yeni oyun geliyor. Watch Dogs , Assassin’s Creed ve Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege serilerinin yapımcısı olan Ubisoft Far Cry 5 için düğmeye bastı. Oyun konsollarında ve bilgisayarda oynanabilen serinin yeni oyunu önümüzdeki sene oyuncularla buluşacak. Oyunun temel amacı bir vadide yaşamımızı sürdürerek çeteleri katlederek liderliğimizi ilan etmek. Far Cry Primal oyunu dışında bütün oyun yeşil alanlarda geçerken Primal bölümünde oyun ilkel çağlarda geçmekte. Taşlar ve sopalarla hayvan avlıyor , ilk kabileleri kuruyoruz.

far cry 5

Far Cry 5 modern dönemlere dayanan efsane bir oyun olacak. Kamyonet , uçak , tır , orta düzey araçlar , biçer döver tarzı tarla araçları ile sayısızı araç seçeneğine sahip. Bir ekip olarak çalışıyorsunuz , ekibiniz siz dahil toplam 4 kişiden oluşuyor. Bombacı , bir köpek ve keskin nişancı bir kadın ekibin içinde. Yayınlanan ilk görsel ve videolardan yola çıkacak olursak grafik , efekt ve akıcılık olarak üst düzey kaliteye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Oyun senaryosu hakkında net bilgiye ulaşamasak da tahminimizce ekibimiz ile çeteli çökerterek bölgelerini ele geçirip , silahlarına el koyup kendi krallığımızı oluşturacağız gibi.

Çıkış tarihi 27 Şubat 2018 olarak belirtilen Far Cry 5 , üç farklı mod ile geliyor. Bilgisayarda standart sürümü 240 TL , Deluxe sürümü 280 TL ve son olarak Gold sürümü 360 TL olarak görünüyor. PlayStation 4 üzerinde  standart sürümü 269 TL , Deluxe sürümü 299 TL ve son olarak Gold sürümü 329 TL olarak karşımıza çıkacak. Satışları son zamanda düşen Xbox One platformu üzerinde de fiyatlar PlayStation platformu ile aynı.

Far Cry 5 Oynamak İçin En Düşük (minimum) Gereksinimleri

Far Cry 5 oyununu en düşük seviyede oynayabilmeniz Core i5-750 2.66 GHz veya Phenom II X4 955 işlemci , GeForce GTX 460 veya Radeon HD 5850 1024 MB ekran kartı , 4 GB RAM , Windows 7’nin 64-bit sürümü ve 30 GB ya da daha fazla boş depolama alanına ihtiyacınız var. Bu özellikler ile birlikte oyun oynamak istediğiniz zaman oyun ayarlarını düşük ve orta seviyeye indirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu şekilde sistem kendi klasmanında akıcı çalıştıracaktır.

Far Cry 5 Oynamak İçin Önerilen Gereksinimleri

Far Cry 5 oyununu en rahat seviyede oynayabilmeniz için işlemci olarak Core i5-760 2.8GHz veya Phenom II X4 975 , GeForce GTX 650 Ti veya Radeon HD 6870 ekran kartına , 6 GB RAM , Windows 7’nin 64-bit sürümü yada Windows 8 ve üstü , 30 GB ya da daha fazla boş depolama alanına ihtiyacınız var.

Far Cry 5 Oynamak İçin Ultra (maximum) Gereksinimleri

Far Cry 5 oyununu en yüksek seviyede oynayabilmeniz için Core i5-2400S 2.5GHz veya FX-8350 işletim sistemine , GeForce GTX 680 veya Radeon R9 290X ekran kartına , 8 GB RAM , Windows 7’nin 64-bit sürümü yada Windows 8 ve üstü 30 GB ya da daha fazla boş depolama alanına ihtiyacınız var.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

6 Yorumlar

  1. Oyun gayet güzel makalede gerçekten başarılı tebrik ederim. Gerekki sistem bilgilerini yazmanız gerçekten iyi teşekkürler.

  2. Far Cry’ ın bir çok serisini oynadım bu serisinin de kesinlikle güzel olacağını düşünüyorum ama fiyat pahalı.

  3. Farcry 4’te 8 gb ramim olmasına rağmen yüksekte kasıyordu allah bilir bunda ne olacak çok merakla bekliyorum :’)

  4. Far Cry 3 ve 4ü PlayStation 3’ümde uzun bir süre oynamıştım fakat Primal’ı oynamam çok zor olmuştu. Şimdi 5i oynamak için bir bilgisayar sistemi topladım ve akıcı şekilde oynamam kaçınılmaz.

  5. Far cry 4 ve primalı ultra ayarlar da çok rahat oynamıştım darısı far cry 5’e Bu arada güzel bir makale olmuş.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here