Bugün god of war 2018 inceleme işlemini yapacağız, Ancak şunu demeliyim ki bu hayatımda bu kadar sağlam oyun gördüğüm söylenmesi çok zor. Oyun yeniliklerini takip eden kişiler SCEA ekibinin yıllardır GoW ile birlikte çalıştıklarını bilebilir. GoW oyunun çok iyi geleceği olduğunu çoğu kişi belirtmişti. Herkes tarafından görüldüğü üzere bu oyunu yapanlar dahil oynayan kişiler kalitesini görerek zaten ayın en iyi ve kaliteli oyun unvanına hak kazandı.

God Of War inceleme

God Of War’ın Konusu Nedir?

God of war eskiden yunan yerinde olan bir oyundur. Oyundaki kahramanlardan söz edersek ilk akla gelen kişi ise herkül ancak bu oyunda maalesef yer almıyor.

Gerçeğe gözümüzü açarsak Kratos’un tanrı veya kahraman gibi bir kişi olduğu söylenmemeli. Kratos dediğimiz adam spartalı ve düşüncesiz bir cani, yani bir deli diyebiliriz.

Bu kişi kendisi tanrılara korkutan ve meydan okuyan bir serseri demekte fayda var. Kratos içi ateş olan bir canavar, Ailesinin intikamını alabilmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Yeryüzündeki en büyük heybetini tüm herkese gösterecektir.

Athena’nın söylediklerine kulak asmayan Kratos uyarılara rağmen rhodes şehrine gelerek tüm şehri yerle bir etmeye çalışır. Son anda savaş meydanına gelen bir kuş, Kratos’un yanına yaklaşarak tanrı güçlerini ve özel güçlerini elinden alır. Kratos Athena’dan şüphelenir ancak bunu düşünmek için yeterli vakti yoktur. Çünkü Colosuss of Rhodes’ yanından hızlıca geçen kuş kratos’dan aldığı tüm özel güçleri büyük heykeli canlandırmak için kullanmıştır.

Son anda savaş meydanına Zeus’da katılır ve Kratosun eline bir kılıç getirir. Tüm muhtelif güçlerini alan kılıç parçası kratosu ölümlü haline getirir. Hikayenin sadece başı bu daha çok büyük tehlikeler ve maceralar bu oyunda yaşanıyor. Yazmamın sebebi kratos’un niye tüm her şeye yeniden başlaması umuduyla ilerlemesi için yazmış bulunmaktayım. Bu arada oyun süresince oyunda Athena, Zeus gibi diğer Olymposlular oyun süresince mükemmel hediye ve sürprizleri sizde görmüş olacaksınız.

Gücünü kaybeden kahraman her gün yaptığı gibi kendini silahlarla donatmış ve her geleni yok etmeyi hedefleyen kişi önüne gelen değişik ve ilginç sorularla karşılaşıp duruyor. Öncekini test etmiş olduğumuz kolaylığı yüksek ve türü rahat kullanımı, Oyuna ilk başladığımızda çok kolay hareketleri yaptığımızda, savaşa girip seviye yani level atlamaya başladıkça daha güçlü hareketler ve mistik kombolar öğrenebiliyoruz. Oyunda bazı şeyleri yaparak serüvenimizde Athena’s Blades’le başlangıç yaptığımız hikayemizde genellikle hep aynı silahları kullansak da sonradan Spear of Destiny silahlarını alacağız. Bu arada bu aletlerimizin gücünü arttırmak için uğraştığımız emek verdiğimiz orb’ları kullanarak yeni hareketler öğrenebilirsiniz. Büyü gibi şeylerin de oyunda boyu bizlere kolaylık sağlaması gerektiğini vurgulamam gerekir. Oyunda ilk başta gördüğümüz yüzlerin ve bunun harici iskeletler, canavarlar, devler gibi değişik yaratıklardan oluşuyor. Kratos genelde kızgın ve sinirli biriydi. Görmediğimiz zamanlarda ise daha da şeytanlaşmış biri olacak gözüküyor. Bu oyun hakkında kısa bir bilgi verdik daha birçok şeyleri anlatsak bu yazı çok uzayabilirdi. Oyundaki hikayeyi düzenli bir şekilde anlattık.

God Of War 2018 inceleme

God Of War’ın Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

 • 4K Çözünürlüğü için istenilen sistem gereksinimleri aşağıda mevcuttur.
 • Windows 10 – 64 Bit
 • AMD FX 8 veya İntel Core i7 4GHz
 • 6+ GB VRAM – 16 GB RAM
 • Radeon R9 390X veya GeForce GTX 980 Ti Ekran Kartı
 • 60 GB Disk alanı + SSD
 • DirectX 12 desteği bulunuyor.

Minimum sistem gereksinimleri ;

 • Windows 10 – 64 bit bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyor.
 • AMD FX 6 Core veya İntel Core i5 2.7 GHz
 • Ram olarak 8 GB RAM
 • Radeon R7 260x veya GeForce GTX 650 Ti ekran kartı
 • 60 GB sabit disk alanı
 • DirectX 12 desteği

Bu sistem gereksinimleri ile oyunu rahatça kasmadan problem yaşamadan oynayabilirsiniz.

God Of War Hangi Cihazlarda Oynanır?

God Of War oyunu 4k çözünürlük desteği cihazlarda oynanabilmektedir. Oyunculara muhteşem bir kalite ve heyecan serüven dolu oyun sunmaktadır. Oyuncuların zevk alacağı şekilde oyundaki tüm performansı alacağını söylüyorlar. Oyunun sistem gereksinimleri bu kadar çok yüksek olması normal oyuncular için pek de iyi olmamıştır. Oyun playstation 4 ve benzeri playstation serileriyle oynanmaktadır. Oyunu kasmadan oynamanız için sistem gereksinimlerine uygun hareket etmelisiniz. God Of War 2018 inceleme yüzeysel olarak çok göze batan bir oyun, heyecana kendinizi kaptırabilirsiniz.

God Of War 2018 inceleme

God Of War’ın Türü Nedir?

1990 yıl içerisinde yapılan Santa Monica’nın Sony için önemi çok fazla olduğu söylendi. 2005 yılında ilk god of war oyunu hariç playstation kazandıklarıyla büyük işlere imzasını koydu. Serimizin son oyunu olan god of war’ın düzeltilmesine daha iyi hale getirilmesi için çalışmalar 3 yıldır halen iyileştirmeye uğraşıyorlar. Portekizli birisinin söylentisi şu: God Of War 4 vizyona giriş tarihi olarak 14 Eylül 2017 belirlenmiştir. Listeleme işlemleri ne kadar “geçici” olarak ifade ettiysek de çoğunlukla doğru olma şansı mevcuttur.

Oyunun Yapımcısı Hangi Firma

Sony tarafından kurulmuş ve hiç bu zamana kadar ödün vermemiş, yaptıklarını oyunun en iyisi olarak God Of War seçebiliriz. Oyundaki her şey güzel kalite, sesler ve grafikler de bunlara dahildir. God Of War 2018 yıla başlamadan hemen önce PS4 çıkış yapacaktır. Oyun harika bir hikayeyle ve harika bir düzenle kurulmuştur. Bu sayede böyle oyunların geleceği yüksek olacak. Sony harika işler başardığını bu oyunu geliştirerek gene kanıtlamış olmuştur.

Oyun Hangi Ortamda Geçiyor?

Hikayemiz klasik bir şekilde yeniden anlatım şeklini keşfetmekte zorluğu ve bilinmeyen bir oyun sizleri bekliyor olacak. Oğlu için iyi bir insan olma çabaları ve olgunlaşma dönemini ve şiddetli şekilde düşünceli yolculuğuna gelin. Oyun tamamıyla kratos’un eski hayatını da anlatırken bir yandan, ejderhalar ve değişik yaratıklar gibi sorunlarla karşılaşmaya başlayan kratos oğlu için kendini daha iyi biri yapmak için elinden gelen her şeyi yapmaktan vazgeçmeyen birisidir. Cesur karakterimiz korkutucu yerlerde yaşam sürüyor, Tanrılarla savaşıyor ve kimseden korkmayan karakterimiz hikayemizde olduğu gibi oğlu için yaşam savaşı vermektedir.

Oyunun Güzel Yanları Neler?

Birçok oyun var biliyorsunuz ki ancak en iyi görüntü kalitesi bunda olduğunu söyleyebilirim. Hem 4k olarak oynayabiliyorsunuz, hem de kasma donma gibi problemler yaşamıyorsunuz. God Of War 2018 inceleme işlemini yapıyoruz. Çoğu oyuncu böyle şeylerden rahatsızlık duyar ve Bu oyunda böyle rahatsız edici şeyler görmeniz mümkün değil. Oyunun teması ve haritalar, karşınıza çıkan canavarlar ve benzeri şeylerle maceranıza macera katacağınız oyun.

Sadece tabi ki oyunda görsellik de güzel olsa bazı şeyler de dikkate alınması gerekli, oyundaki sistem ve pozisyon tam manasıyla uyuşmuş ve görevler de tam manasıyla harika diyebiliriz. Oyunda sürekli olarak sıkılmadan oynamaya oynarken de zevk almaya yarıyor. Hiçbir şekilde maceranın bitmediği ve uzun süreli eğlenebileceğiniz bir oyun olduğunu söylemem de fayda var. Eski serilerinden nazaran bu oyun bizlere çok şey katacağına eminim.

Oyunun Eksik Yanları Neler?

Eski sürümleri göze alırsak kalite yetersizliği ve sistemleri zorlayan bir oyuna sahip olması insanların canlarını sıkıyor. PS3 sürümüyle beraber oyunda fazla değişiklik getirilmeyen oyun grafiklerini geliştirmesi halinde hala bugünlerdeki oyunlar gibi tam kapasite bir oyun haline gelmemiştir. God Of War eski sürümleri için diyebileceklerimiz bunlardır, grafikleri ile ön plana çıkmayı başarsa bile ona benzer oyunlara nazaran ön plana çıkamamış bir oyundur. Oyuncuları mutsuzluk haline sokanlar ise sadece bunlarla sınırlı değildir.

Görüntü Kalitesi Ve Oynanış Nasıl?

Muazzam bir görüntü kalitesi olan God Of War şuan mükemmel bir altyapıya sahip, yaptığı çalışmalarda başarıya imza atan oyundur. Oyun sadece görüntü kalitesi olarak değil, oyundaki grafikler özel efektler gibi birçok özelliği de içinde barındırıyor. Çok fazla oyunda hayvan olması sizleri oyunda daha eğlenceli ve korku dolu anlar yaşatabilir. Aynı zamanda oyunun oynanışı ve yaptığınız görevler oyunda sizi eğlendirecek, grafikleri görüp etkileneceğiniz bir oyun olacaktır.

Playstation İle Oynanabiliyor Mu?

Sonunda Playstation 4 geldi büyük ihtimalle God Of War oyunu hazırlanma aşamasındadır. Genelde zaten doğallığıyla ön plana çıkan grafikleriyle insanları etkileyen ve muhteşem bir hikayesi olan oyunu oynamak için fazla acele etmenize gerek yoktur. Playstation 4 ile birlikte gelen özellikler ve God Of War oyununu oynama heyecanına sizde sahip olma şansınız mümkün.

God Of War Hikayesini Aşağıdan izleyebilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here