God Of War 4’de sürpriz detaylar!

Sony, God of War serisi için uzun süre suskunluğunu korumuştu. 26Mart 2010’da kullanıcıların beğenisine sunulan God Of War 3, pek çok otorite tarafından, “Sony PS3 platformunun en iyi oyunu” kabul edilirken, bu beğeniyi satış rekorları da takip etti. Öyle ki Sony PS Vita için Ghosts of Sparta isimli bir spin-off hayat buldu. Ultimate Edition ve Ultimate Trilogy Edition ise, God of War 3’ün başarısından nasiplendi.

Son oyunun geliştirilmesinin üstünden 6 yıldan fazla zaman geçti. Sürekli tepkilerle karşılaşan Sony, artık hamlesini yapmaya karar verdi.

Lakin God of War 4’de sürpriz ögeler var. Yunan Tanrıları ile işi kalmayan, apatik Kratos’umuz, şimdi de İskandinav Tanrılarına meydan okuma kararı alıyor. Elbette bunu neden yaptığı hakkında en ufak bir fikrimiz yok.

Kratos’un maceralarının bir kısmı da, İskandinav Mitolojisi’nde önemli bir rol oynayan “Peri Dünyası”nda vuku buluyor. Söz konusu görüntüler internete sızdı bile.

Yeni oyun hakkında diğer bir çarpıcı gerçek de ortaya çıktı. Yapımcı firmadan sızan bilgilere göre Kratos’un yeni maceraları, 4K yani Ultra HD formatına tam destek verecek. Fod of War 4’ün yılın son aylarında raflardaki yerini alması bekleniyor.

GOW serisi tüm dünyada 21 milyon kopyadan fazla satılmış ve animasyon ile çizgi roman yapıtlarına esin kaynağı olmuştu.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here