Google Chrome 59 Güncelleme Özeti.

Arkadaşlar herkese merhabalar. Dünya çapında en çok kullanılan İnternet Browser’lerindenbirisi olan Google Chrome her zamanda kendine yeni bir şeyler katmaya devam ediyor. Şimdi ise yeni 59. güncelleştirmeyi duyurdular. Yenilikler baya bol. Her zaman derim, Google yaparsa tutar.   Masaüstü ve Mobil platform için başladı.

1- Materyal Tasarımı Desteği

material chrome

Chrome masaüstü sürümünü Chrome 59’a güncelledikten sonra kullanıcıları, Materyal Tasarımını kullanan yeni bir Ayarlar sayfası kullanabilsin istenmiş. Bu yepyeni görünümle Google, tüm ayarları gruplandırıp tek bir sütuna yerleştirdi.

2- Sayfaları Daha Hızlı Yükleme

site performance

Google, Chrome 59 ile, tarayıcının JavaScript motorunu güncelledi. Tarayıcı artık, daha az bellek kullanırken, artık sayfaları daha hızlı yükleyebiliyor. Google’ın metriğine göre, yeni JavaScript motoru Chrome 59’un önceki Chrome sürümlerine göre% 10 ile % 20 daha hızlı sayfalar yüklemesine olanak sağlıyor.

3- Animated PNG (.apng) Desteği

iMessage formatı olan Animated PNG uzantısı eklendi. Artık Apple kullanıcıları’da kullanabilecek.

4- Görüntü Yakalama APİ’si

görüntü yakalama

Chrome’un önceki sürümlerinde, bir web sayfası yalnızca akıllı telefonunuzun kamerasına sınırlı erişim sağlıyordu. Bununla birlikte, yeni Chrome 59’da bir Web sayfası, yeni Image Capture API’sı sayesinde kamera ile daha fazlasını yapabilir hale getirildi.

5- Güvenlik Gelişmeleri

güvenlik gelişmeleri

Güvenlik için Google, Chrome 59’a gelince üç önemli değişiklik yapıldı. Birincisi, Google’ın iFrame’leri kullanarak gömülü olan sayfaları nihayetinde bildirim göndermesini engellemesi. İkinci olarak, Chrome 59 artık sayfaların FTP sunucularından içerik gömmesine izin vermeyecek. Son olarak, Chrome 59, katıştırılmış kimlik bilgilerini içeren alt kaynaklara yönelik istekleri engelliyor. Bu tarz açıklardan artık faydalanılmayacak.

Soru ve isteklerinizi yorum yoluyla bizlere bildirebilirsiniz. Herkese iyi günler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here