HTC’nin 2016 yılı amiral gemisi One M10 için her geçen gün yeni sızıntılar gündeme gelmeye başladı. Bizde sizler için HTC’nin 2016 yılı amiral gemi modeli olacak olan One M10 için çıkan tüm haberleri bir araya getiriyoruz.
One M10 ana konumuzda, One M10 ile ilgili tasarım, kamera detayları gibi tüm gelişmelere ulaşabileceksiniz. Her gün güncellenecek olan HTC One M10 ana konumuz karşınızda.

htc-o2-render-side-640x427-c

                                                           HTC One M10 Tasarımı Nasıl Olacak?

HTC’nin 2016 yılı amiral gemi modeli olacak olan One M10, şu ana kadar ortaya çıkan sızıntılardan derlediğimiz bilgilere göre, 2015 yılının sonlarında tanıtılan ve beraberinde birçok tartışmayı getiren One A9 ile aynı tasarım çizgisine sahip olacak.
İnce ve yekpare bir metal kasa ile karşımıza çıkacak olan HTC One M10, sızıntılara göre One A9 modeline kıyasla biraz daha inceltilmiş çerçevelere sahip olacak. HTC One M10 modelinin ön tarafı, akıllara One A9 ve Meizu Pro 5 modellerini getirirken, gereksiz yer kaplamasıyla birçok eleştiri alan HTC logosunun kaldırılmış olmasıyla dikkat çekiyor.Ön tarafta One A9 modelindekine kıyasla daha küçük bir parmak izi sensörüne sahip olan HTC One M10 modelinde kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen BoomSound hoparlöre yer verilmemiş.

Arka tarafta ise standart HTC tasarım izleri göze çarparken One M10 modelinde, One M9 modelindeki kavisli bir yapı yerine One A9 modelin olduğu gibi düz bir yapı tercih edilmiş. Çift kameraya One M10 modelinde de yer vermeyen HTC, lazer otofokuslu yuvarlak bir kamera sensörüne sahip olacak gibi.

Sol tarafında microSD ve SIM kart girişlerine yer verilen One M10 modelinin sağ tarafında ise tırtıklı güç butonu ve ses açma kapama butonları yer alıyor.

20-21-1453382222

 

HTC One M10 Özellikleri Nasıl Olacak?

HTC’nin 2016 yılı amiral gemisi One M10, şu ana kadar gelen sızıntılara göre oldukça güçlü bir donanıma sahip olacak.Qualcomm’un en yeni işlemcisi olan Snapdragon 820 kullanacak olan HTC One M10 ayrıca Adreno 530 grafik birimine sahip olacak.

4 GB RAM’in eşlik edeceği One M10, microSD kart destekli 32 GB dahili depolamaya sahip olacak. Ancak iddia edilene göre bu hafızanın sadece 23 GB’lık kısmı kullanılabilir olacak.

Büyüyen bir ekran ile karşımıza çıkacak olan HTC One M10, 5.2 inç büyüklüğünde olacak. Uzun zamandır Full HD çözünürlüğünü tercih eden HTC ayrıca One M10 ile birlikte Quad HD çözünürlüğe terfi edecek.
HTC One M10 Kamera Özellikleri

Kamera konusunda ise HTC, ilk olarak One M7 ile modeli tanıştığımız UltraPixel teknolojisini yeniden ana kamerada kullanacak.

Düşük Megapikseli nedeniyle kullanıcılardan birçok olumsuz eleştiri alan UltraPixel kamera, One M10 modelinde 12 Megapiksel çözünürlüğüne çıkarak çok daha başarılı bir şekilde karşımızda olacak. Ortaya atılan iddialara göre telefonda kullanılacak olan lens ise Nexus 5X ve Nexus 6P cihazlarında da gördüğümüz Sony IMX377.

Cihazın ön kamerası ise Samsung “s5k4e6” kod adlı 5 MP Ultrapixel bir sensöre sahip olacak. 1.34μm piksel boyutuna sahip bu kamera Samsung’un ISOCELL teknolojisini kullanıyor.

Android 6.0 Marshmallow ile çalışacak olan HTC One M10, Android ekosisteminin en başarılı arayüzlerinden olan Sense arayüzünün en sürümü yani Sense 8.0 ile çalışacak.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here