Apple kullanıcıları iPhone 8 akıllı telefonun ne zaman çıkacağı merak ediliyor. iPhone 7’nin çıkmasıyla beklenen satışları yakalayamayan Apple’nın nasıl teknik özelliklere sahip bir yeni telefon çıkaracağı hakkında iddialar bulunuyor. iPhone 8 teknik özellikleri ve fiyatı ne kadar olması bekleniyor. İşte iPhone 8 tasarımı, ekranı ve kamerası hakkındaki ihtimalleri…

iPhone 8 ne zaman çıkacak? iPhone 8 özellikleri ve fiyatı ne kadar olacak? sorularının cevabını haberimizde üzerinden inceleyebilirsiniz. ABD merkezli Apple şirketi çıkardığı elektronik cihazlar ile dünyada en çok satan ve en çok konuşulan marklar arasında liderliği kimseye vermiyor.

Samsung, Galaxy Note 7 telefonun istenilen gibi olmaması ve ciddi sorunlar çıkarması sebebiyle, tüm Note 7 telefonlarını piyasadan toplattı.

Bunun üzerine Apple iPhone 7 telefonunu piyasaya sürdü. Şimdide gözler iPhone 8’e çevrildi. Her yeni telefon çıkardığında Apple bayileri önünde uzunca kuyruklar oluşması markanın değerini ortaya koymaktadır.

Peki önümüzdeki günlerde iPhone 7s ve iPhone 8 telefonu ne zaman çıkacak ve özellikleri ile fiyatı ne kadar olacak? İşte tüm merak edilen ayrıntılar haberimizde.

iPhone 8 ne zaman çıkacak?
iPhone 8 akıllı telefonun 2017 yılının son aylarına doğru çıkması tahmin ediliyor.
iPhone 8 özellikleri ve fiyatı!
iPhone 8 akıllı telefonun fiyatının 3000-4000 TL arası olmakta beklenirken, iPhone 7 akıllı telefon fiyatlarında ciddi bir düşüş beklenmemektedir.

Çift kamera özelliği iPhone 7 Plus’ta da bulunmakta ancak, bu kameralardan sadece biri OIS(optimum görüntü sabitleyici) sahip. iPhone 8’de ise OIS özelliğinin her iki arka kamera için de geçerli olması, bunun yanı sıra telefoto lensin yeniden tasarlanarak daha sağlam bir şekilde karşımıza çıkması gündemde.

Hali hazırda Apple’ın arttırılmış gerçeklik sektörüne adım atması da gündemde. Eğer iPhone 8’de böyle bir kamera ile birlikte arttırılmış gerçeklik özeliği bulunursa, cihaz gerçekten sağlam iş yapabilir. Bu arada Kuo’ya göre Apple 5.1-inç ya da 5.2-inç OLED ekranlı, 5.5-inç LCD ekranlı ve4.7-inç yine LCD ekranlı olmak üzere üç farklı iPhone 8 modeli üzerinde çalışmakta. Muhtemelen 4.7-inçlik modelde çift kamera bulunmayacak.

Haber Türk’ün haberine göre; Konu yakın gelecekte çıkacak iPhone modelleri olduğunda, KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo isminin önemi bir hayli büyük.Daha önceki iPhone modelleriyle alakalı hep tutarlı bilgiler paylaşan analist, şimdi de iPhone 8 ile ilgili beklentilerini açıkladı. iPhone 8 için üç farklı model çıkacağını söyleyen analist, bunların birinin OLED panel kullanacağını diğerlerinin ise TFT-LCD olacağını belirtiyor. Ayrıca bu modellerin hepsinde çift arka kamera olacağı da gelen bilgiler arasında. Şu anlık tasarım ile ilgili tamamen cam veya kavisli ekran gibi farklı söylentiler olsa da, şimdilik iPhone 8 modelinin nasıl bir tasarıma sahip olacağı en büyük bilinmezlerden biri. Ancak bilindiği üzerie Apple iPhone 8 serisinde çok radikal tasarımlara geçilmemektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here