Apple’ın en son çıkardığı telefon olan iPhone SE, daha iyi modeli olan iPhone 6S ve rakibi Galaxy S7’den daha uzun batarya süresi sunuyor.iphone-se-iphone-6s-ve-galaxy-s7-den-daha-uzun-batarya-suresi-sunuyor-705x290

Cep telefonlarımız ne kadar gelişmiş olursa olsun batarya süresi konusunda birkaç model dışında tatmin edici sonuçlar çıkmıyor. Genellikle gün ortası ve akşam üstü saatlerinde şarj için cebelleştiğimiz telefonlarımız hemen hemen her kullanıcının baş belası durumu olarak kabul edilir. Son dönemlerde özellikle Quick Charge gibi geliştirmeler sayesinde kısa süre içerisinde günü tamamlayacak şarj elde edebiliyor olsak da sabah şarjdan çıkardığımız telefonumuz genellikle tekrar şarj olması gerekiyor.

Bu noktada birçok kullanıcının önem verdiği batarya süreleri konusunda Apple kanadında iPhone6S ve iPhone 6S Plus geçmiş modellere göre biraz daha iyi sonuç vermekte. Aynı durum Samsungcephesinde de Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleri için de geçerli.

BN-NF598_ptech0_M_20160323105214

En son tanıtılmış olan ve genel kanıda tartışmalar bulunan iPhone SE ise 4 inçlik ekranı ve iPhone 6S’e yakın performansıyla dikkat çekmişti. Bu noktada  3D Touch ve 2. Nesil Touch ID özelliklerinin olmaması gibi eksikleri bulunuyor olsa da performans bazında büyüklerine yakın olan iPhone SE,1642mAh gibi bir batarya kapasitesiyle 1715mAh bataryaya sahip olan iPhone 6S’e yakın bir büyüklüğe sahip.

Hal böyle olunca hem tasarruflu A9 çipi hem boyutunun küçük olması, hem de bahsettiğim yenilikleri barındırmayarak bataryaya daha az etki etmesi neticesinde daha uzun bir batarya performansı vaad eden iPhone SE, The Wall Street Journal‘in araştırmasına göre iPhone 6S ve Galaxy S7’den çok daha uzun bir pil ömrüne sahip.

Yapılan ortak testlerde Samsung Galaxy S7 7 saatlik bir kullanım sunarken iPhone 6S 8 saate kadar çıkabilmiş. Sıra iPhone SE’ye geldiğinde ise 10 saatten fazla kullanım ömrüne sahip olan cihaz bu noktada kullanıcılarını sevindirecek gibi görünüyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here