Size içinizdeki kıskanç sevgilinin ortaya çıkmasına izin veren oyun Yandere. Yandere Simulator ,henüz bitmemiş ve güncellenmekte olan bir oyun olduğunu söylememizde  fayda var.Tamamlanmamış bir oyun olması sebebiyle çeşitli eksikliklerinin mevcut olduğunu söyleyebiliriz. buradan ulaşabillirsiniz.

yandere simulator
Kıskanç Sevgili Yandere Simulator

Oyun, konusu itibariyle hoşlandığı bir çocuğa yaklaşamayan çekimser olan kızın, çeşitli görevleri tamamlayarak rakiplerini ekarte etmesini konu alıyor.

Sadece İngilizce dil seçeneği bulunan oyununun kurulumu oldukça basit. İlk olarak karakterlerinizi oluşturarak başlıyorsunuz.  Hoşlandığınız çocuk ,yani Senpainizi oluşturuyor daha sonra siz ,yani Yanderinizi oluşturuyorsunuz.  Bir animeyi canlandırıyorsunuz.

Kıskanç Sevgili Yandere Simulator
Kıskanç Sevgili Yandere Simulator

Yanderimizin ,hoşlandığı çocuğun kullandığı elma çöpü,yara bandı vs gibi eşyalarını çalıp sakladığı bir bölümle oyuna giriş yapıyorsunuz. Buradan da anlaşılacağı gibi takıntılı ,psikopat bir lisesi kızı canlandırıyorsunuz. Tamamen lisede geçmekte olan oyunda, derslere giriyor ve seçtiğiniz derslerdeki başarılarınıza göre kimya,dil,beden vs gibi konularda güçleniyorsunuz  ve oyundaki görevleri yerine getirmeniz kolaylaşıyor. Twitch  üzerinden yasaklama getirildiğini söylememizde fayda var. Oyunda çeşitli görevlerle rakiplerimizi öldürmemiz istenmekte.Oldukça geniş yelpazede ve ayrıntılara yer verilmiş oyunun kitlesi gittikçe arttığı ve psikolojik sorunlara sebep olabileceği nedeniyle yasaklanmıştır. Katana,zehir,bıçak,gülle ,balkondan aşağı atma,yakma vs gibi öldürme seçenekleri bulunan oyun aynı zamanda polislere yakalanmadan bir cinayetin nasıl işlenebileceğini kurgulamamızı istiyor. Öte yandan oyunda ayrıntılara önem verilerek Yanderimizin öldürdüğü rakip sayısıyla birlikte psikolojisinin bozulduğu ,kalp atışlarının artması ve titremesi gibi ayrıntılara  yer verilmesi oyunun gerçekliğini  arttırıyor. Çeşitli komplolar kurarak rakipleri ekarte eden oyun çok fazla şiddet ögesi barındırıldığı için  genç oyuncular için tehlike arz ediyor.. Oyun henüz sona ermediği için oynayabileceğiniz görevler belli bir kısma kadar.  Oyunun sadece bir oyun olduğunu unutmadan ,içselleştirmeden oynamanız dileğiyle.İyi oyunlar!

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here