Geçtiğimiz Şubat ayında MWC 2016’da duyurulan Lenovo Vibe K5 modeli Avrupa’da satışa çıkmaya hazırlanıyor. Cihaz ön sipariş sürecine başladı.

1-640x360

Çinli akıllı telefon üreticisi Lenovo, yeni akıllı telefonunu Avrupa’da satışa çıkaracak. Çoğu modelini sadece Çin pazarında satışa sunan firma, ülkemizde de faaliyetlerini sürdürüyor. Telefonun Avrupa’da ön sipariş çıkması, Türkiye’ye de geleceğinin habercisi olabilir.

  • Lenovo Vibe K5 Avrupa için ön siparişte!

Yunanistan’daki haber siteleri Lenovo Vibe K5 modelinin ön siparişe çıktığını duyurdu. Cihaz şimdilik sadece Yunanistan’da görüntülendi ancak önümüzdeki süreçte diğer Avrupa ülkelerinde ve ülkemizde de bekleniyor.

Lenovo Vibe K5 için tavsiye edilen ön sipariş fiyatı ise 199 euro. Rekabetçi bri fiyat ve dikkat çeken teknik özelliklere sahip olan telefon bir süre önce de Hindistan’da satışa çıkmıştı.

Vibe K5 modeli Snapdragon 415 yongasını kullanıyor. 5 inç büyüklükteki ekranında HD çözünürlük sunan telefonda 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanının yanı sıra, 13 MP arka ve 5 MP ön kamera bulunuyor. 2750 mAh bataryaya sahip olan cihaz umuyoruz ki ülkemizde de satışa çıkar.

Hindistan’da 129 dolar, Avrupa’da 199 euro fiyatları son derece rekabetçi. Eğer bu cihaz ülkemizde de satışa çıkarsa, fiyatı 1000 TL’nin altında olacaktır. Telefon hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here