Dijital pazarlama sektöründe her gün yeni içerikler üretilmekte ve kullanıcılarına ulaşmaya hedeflenmekte. Sosyal medyanın, pazarlama sektörünü üstelenen Linkedin sayesinde kullanıcılar kendi kategorilerine ulaşmaktalar. Linkedin sayesinde tüketiciler üreticilere, üreticiler tüketicilere kısa yoldan ulaşmakta.

Her gün sektörde üretilen yeni içerikler ve pazarlama isteklerinin büyük yoğunluğunu dijital ortamda Linkedin karşılamaktadır. Linkedin pazarlama sektöründe büyük ilgi ile karşılanmakta ve her saniye kullanıcı sayısı artmaktadır. Linkedin kullanıcılarının birbirleriyle etkileşimde olması, kazanç oranının her daim yükselmesine ve doğru kullanıcı kitlesine ulaşmasını sağlamaktadır.

linkedin pazarlama

Başarı üretkenliğin kalitesi, güvenirliği, sektördeki bakış açısı ve daha niceleri sayesinde kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bu durum Dijital Pazarlama sektöründe kriter değişikliğine uğramaktadır. İçerik üretme konusunda her gün bir yenisini, yeni kişiler ortaya koymakta. Ürün satmak ya da tanınmak konusunda her stratejiyi göz önünde bulundurarak kullanıcı/tüketici kitlenizi her daim yakalamanız gerekmektedir. Mevzu bahis kitlenizin sizin istediğiniz kişilere doğru şekilde ulaşmasıdır.

Linkedin’in kuruluş amacı gereği pazarlama sektörlerine açık bir ortam olması kişilerin bu ortamda birbirlerine kendi imkanlarını tanıtması, satacağı/tanıtacağı ürünü aktarması ve etkileşimde bulunması gerekmektedir. Daha öncesinde Linkedin pazarlama, sosyal ağına katılmayan kişilerin ilk katıldığında fark edeceği ilk gözlemleri; herkesin yüksek mertebelerde iş sahibi olması ve tanınan yapıya sahip olmasıdır. LinkedIn kendi içerisinde yoğun içerik yağmuruna ve okuyucu kapasitesine sahiptir. Bilgi paylaşımı konusunda da ayrı kolaylık sağlaması sonucu, sizi tanımak isteyen kişiler zorluk çekmeyecektir.

Kullanıcılara özellikle Premium üyelik satın alması yönünde teşvikleri mevcuttur. (Ben şahsen almanızı önermem. Ancak pazarlamada ayrı önem sahibiyseniz her daim Premium üyelik size katkıda bulunduracaktır.) Kategorisi bayağı gelişmiş olmasından dolayı içerikleri paylaşmanız durumunda doğru kitleye ulaştığından emin olacaksınızdır. Pazarlama sektöründeki yerini koruması ayrı güzellik taşımaktadır. İçeriklerinizi doğru kitlelerin ekranlarında sunmanız, sizi yükseltmekte sorun probleminizi minimum düzeye düşürecektir.

Linkedin Neden Kullanılmalı?

Prensip sahibi insanların aslında doğru makaleler ile doğru kişileri arzuladıkları bir gerçektir. Ancak Linkedin ortamında bu olay içerik üretmekten çok istikrarlılık göstermekle ilişkilendirilir. İçerikleriniz ne kadar doğal yayım ilgisi gösterirseniz, kişilerde bir o kadar yoğun ilgiyle size ilgi gösterir. Hatalı içerik üretmek yerine doğru içerik üreterek kitlenizi sizin yerinize ulaşmasını sağlayan Linkedin’in kollarına bırakın. Mesele dikkat çekmek olduğu için, bu konuda biraz titizliğe önem verin. Yoğun içerik paylaşımı yapmanız kullanıcıları bayacak ve sizi bağlantıları arasından çıkarma isteği duyacaklardır.

İçeriklerinizin doğru kitlelerin eline geçtiğinden emin olmak için beğeniler, yorumlar, profilinizi görüntüleyenler ve çalıştığınız pozisyona “+1” sağlayanlar tarafından takip edebilirsiniz. İçerik yayınlama konusunda imaj sahibi olan kişilerin ne tür içerik paylaştıklarını inceleyerek doğru stratejiyi hızlıca kapabilirsiniz.

Profilinizi çalıştığınız ya da arzuladığınız bilgiler doğrultusunda doldurabilirsiniz. Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal ağlarda size sorulmayan ilginç sorulara isteğinize göre optimize edebilirsiniz. İş arayan/iş veren kişilerin bu mecrada en yoğun takılması bu platformun en prestij sahibi CV kabul yeri ilan etmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here