Şu sıralar ölümlerin gittikçe artmasıyla çok fazla gündemde görülen Mavi Balina oyunu herkesin merak ettiği özellikle anne ve babaların dikkatini çeken bir konu haline geldi. 50 Level’dan oluşan bu oyuna ise herkes kolayca ulaşamıyor.Çünkü oyuna ulaşmak için Rus sosyal medya siteleri aracılığıyla bulunan kişiler tarafından bu oyuna erişim sağlayabiliyorsunuz.Oyuna başlamak için önce ulaştığınız kişinin size göndermiş olduğu linke tıklayarak bilgisayarınıza erişimini sağlıyorsunuz.Bu link sayesinde sizin bilgisayarınıza virüs göndererek tüm bilgilerinize rahatlıkla ulaşıyorlar.Şayet oyundan çıkmak isterseniz, vazgeçerseniz ellerinde şantaj yapacak birçok bilgiye sahip oluyorlar.Yani bu oyuna girdikten sonra artık geri dönüş yapmak zorlaşıyor.

Mavi Balina

Mavi Balina Hakkında

Oyunun içerisinde 50 tane görev var. Bu görevleri her gün sırayla bir görev yaparak tamamlanıyor. Verilen günlük görevleri ise yerine getirmek zorundasınız.Bu yüzden bu görevleri yaptığınıza dair her gün kanıt olarak fotoğraf yollamanız gerekmektedir.Yapmanız gereken görevler ise son derece şiddet ve korku içeriklidir. 50. günde ise son göreviniz olan kendinizi öldürerek yani intihar ederek oyunu tamamlamış oluyorsunuz.

Rusya’ dan çıkmış olan bu oyunun Rus gazetesi olan Novaya Gazeta’da yayınlanan habere göre bu oyun aracılığıyla intihar edenlerin mutlu ailelerin çocukları olduğu ve hepsinin aynı internet gruplarına üye olduklarını belirtti.Ayrıca bu sistemin insanların zayıf noktalarıyla ve onların dillerine uygun konuşarak oyunun içine çektikleri söyleniyor.Örneğin kızların kendilerinin şişman olduklarına, erkeklere hayatta ezik olduklarını ve onların seçilmiş olan insanlar oldukları bir başka dünya olduğuna inandırıyorlar.Ölümü normalleştirerek oyuna devam etmeleri sağlanıyor.Bu şekilde haber konusu olan Mavi Balina oyunu polis tarafından soruşturulmaktadır.

Mavi Balina Oynamamanız İçin Sebepler

Oyunun merak edilen görevlerinden 1-29. Görevler arasında jiletle ellerine, koluna balina veya istedikleri ifadeleri çizmeleri isteniliyor.Çoğunlukla korkunç videolar izletiliyor ve dış dünya ile bağlantıları kesilmeye çalışılıyor,kendileri gibi mavi balinalarla konuşabiliyorlar.

30-49. görevler arasında ise her sabah 4.20’ de uyanıp oyun kurucusunun size gönderdiği korkunç videoları izlemek,vücudunuza zarar vermek ve başka balinalarla konuşmak zorundasınız. 50. göreve geldiğinde ise senden ölmeni istiyorlar.

Oyunla bağlantılı intihar raporları dünyaya yayılmışken yetkili makamlar, kökenin yaklaşık 130 ilgili ölüm ve en az iki tutuklama görüldüğü bildirilen Rusya’da olduğu iddia ediyor.

Okullar ve Avrupa’daki ve Amerika’daki polis memurları, ailelerine uyanık olmalarını ve çocuklarının sosyal medya hesaplarında ne paylaştığına göz kulak olmaya çağırmaya başlamışlardır.

[Toplam:4    Ortalama:4.8/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here