Muhtemelen Bunları Duymadınız

Muhtemelen Bunları Hiç Duymadınız

Şimdiye kadar Muhtemelen Bunları Hiç Duymadınız. Nedenini makaleyi okuduktan sonra  anlayacaksınız.

İlk Fotoğraf Makinesi

İlk fotoğraf makinesinin tek bir fotoğraf çekmesi 8 saat sürüyordu.

Fotoğraf, ışığın kaydedilmesi anlamına geliyor. İlk fotoğraf makinesi, önü mercekli ışık geçirmez kutuydu. 1802’de İngiltere’de Thomas Wedgwood, gümüş nitratlı kağıt ya da deri üstüne görüntü kaydetti ama görüntü sabitleşmedi. 1827’de Niepce, duyarlı levha üzerine ilk görüntüyü saptadı. Bir manzara resmi için, duyarlı tabakaya poz süresi sekiz saatti.

 

Robot

Robot kelimesi Çekçe “Robota’dan” gelmekte…

Robot, otonom veya önceden programlanmış görevleri yerine getirebilen elektro-mekanik bir cihazlara verilen isimidir bu isim çekce’den gelmektedir.

 

QWERTY Klavye

Alaska” geleneksel QWERTY klavyelerde tek satırda girilebilecek tek eyalettir.

Alaska, ABD’nin yüzölçümü en büyük, nüfus yoğunluğu en az olan eyâletidir. Rusya İmparatorluğu’ndan 30 Mart 1867’de 7,2 milyon dolar karşılığında satın alınarak ABD’ye katılmıştır. Oldukça soğuk bir iklime sahiptir.

 

Robot Balık

Balıktan daha balık; robot balık!

2012 yılında NYU-Poly adlı firma robot bir balık geliştirdi ve bunu akvaryuma saldı. işin ilginç tarafı diğer balıklar robot olduğunu anlamadılar. Robot balık ortama hemen uyum sağladı.

 

Bill Gates’in Evinin Dev Ekran Bilgisayarı

Bill Gates’in evi MAC tasarımıdır.

ABD’nin Medina kentinde yer alan, yapımı 7 yıl süren ve 63 milyon dolar (142 milyon TL) harcanan ev, ileri teknoloji ile donatılmış ve 6 bin 200 metrekare.. 1988’de 2 milyon dolara (4.52 milyon TL) alınan arsanın üzerindeki evin değeri 123.54 milyon dolar (279 milyon TL)..peki sizce bu evi gezmenin maliyeti ne kadardır Bu yüksek teknolojili evi gezmenin bedeli 35 bin dolar (80 bin TL)..

 

İnternetten Tanışma

Artık ortalama her 8 çiften bir tanesi internet üzerinden tanışıyor…

Tabi bu tavsiye edilen bir yöntem değildir.İnternette dolandırcılarında kullandığı büyük bir dolandırma yöntemidir.

 

 

Apple Şirketinin İlk Logosu

Apple’ın ilk logosu ağacın altına oturan Sir Newton İsaac idi.

4 ocak 1643 de Doğmuştur. Isaac Newton, İngiliz fizikçi, matematikçi, astronom, mucit, filozof, ilahiyatçı. 1687’de yayınlanan kitabı Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica, klasik mekaniğin temelini atmıştır ve tarihin en önemli bilimsel kitaplarından biri olmuştur. 20 mart 1727 de vefat etmiştir.

Bu bilgileri sende ilk kez duyuyorsan paylaş 😉

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here