Nintendo Japonya’da Yeni Nintendo 3DS üretimini durdurdu, Nintendo 9.nesil oyun konsollarıyla ilgi çekmişti. Özellikle konsolların hem TV gibi ortamlara kurulabilmesi, hemde elde kullanılabilmesi büyük ilgi çekmişti. Nintendo bazı ülkelerde fazla ilgi görmemişti ama etki yaratmıştı.Nintendo üretici firması bunun üzerine Nintendo’nun eski konsolları vardı Nintendo 2DS ve Nintendo 3DS. Japonya sonradan üretimine başladığı yeni üretim olan Yeni Nintendo 3DS ürününün üretimini durdurdu, detaylar için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

Yeni Nintendo 3DS
Yeni Nintendo 3DS

3DS donanımının en iyi versiyonu !

Hareket, Japon pazarını, sistemin bir zamanlar öne sürülen stereoskopik 3D özelliğini destekleyen herhangi bir standart boyutlu 3DS donanımı olmadan bırakıyor. Daha küçük bir form faktörü ve ekrana sahip bir sistemi isteyen Japon oyuncular şimdi stereoskopik 3D içermeyen Nintendo 2DS ile sıkıştı. Daha büyük, flip-top New Nintendo 3DS XL gözlük kullanılmadan stereoskopik bir ekranla halen satılıyor ancak bunun yerine, 3D özelliğini ihmal eden yeni başlatılan New Nintendo 2DS XL ile yer değiştirecek gibi görünüyor.

Yeni Nintendo 3DS Resim 2
Yeni Nintendo 3DS Üretimi Durduruldu !

Bunun üzerine şirket Nintendo 3DS ürününde değişiklikler yaparak Yeni Nintendo 3DS olarak piyasaya sunmuştu. Yeni Nintendo 3DS ile birlikte Nintendo 3DS XL ve Nintendo 2DS XL ürünleride piyasaya sürülmüştü. Bu ürünlerin üretimi hala sürmekte fakat şirketin Yeni Nintendo 3DS üretimi Japonya’da durduruldu.

Yeni Nintendo 3DS

Nintendo firmasının ürünü olan daha küçük Yeni Nintendo 3DS ürününe Kuzey Amerika’dan ilgi gelmişti ve hatta geçen yıl 400.000 satış gerçekleştirmişti.Daha ucuz bir ürün olan Nintendo 2DS mali verilere göre Japonya’da 490.000 adetlik satış, Kuzey Amerika’da ise 770.000 adet satarak küçük ekrana sahip Nintendo ürünlerinin popülaritesini göstermişti.

Nintendo, Switch’in 3DS’i değiştirmeyeceğini söyledi. Yeni 3DS ürününün Japonya’da üretiminin durdurulduğu kesin ama diğer bölgelerde üretimin durdurulacağı net değil yani üretim devam ediyor.

Her durumda, Nintendo’nun en yeni taşınabilir donanım hareketi, donanımın ilk kez 2011’de piyasaya sürülmesinden bu yana piyasaya sunulan altı farklı seçenekle, taşınabilir bir donanım serisini daha da basitleştirmeye yardımcı oluyor. Japonya’daki (ve Kuzey Amerika’daki dört) seçeneklerin sadece üçünü satmak Muhtemelen şu an bol miktarda. Şu anda Nintendo’nun küçük ekranlı taşınabilir ürünleri büyük ilgi görmekte. Dünyanın diğer bölümleri ile ilgili karar hala net olmadığı için bir bilgi bulunmamakta.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here