kullerinden-dogmaya-calisan-nokia-akilli-saat-isine-giriyor-705x290

  Microsoft tarafından satın alındıktan sonra gerçekten zor günler geçiren ve telefon departmanını Microsoft’a devrettiği için anlaşma gereği uzun süredir telefon pazarında ses çıkaramayan Nokia‘nın anlaşmasının bitmesine kısa süre kala yeni akıllı telefonları üzerinde çalıştığı ortaya çıkmış, hatta ilk akıllı telefonunun görüntüleri sızdırılmıştı.

Anlaşılan Nokia sadece telefon pazarında tekrar şansını denemekle kalmayacak, aynı zamanda “geleceğin teknolojisi” olarak nitelendirilen ama hala bir türlü hayatımıza giremeyen akıllı saat pazarında da ürünlerini tüketicilerle buluşturacak.

moonraker smartwatch

Artık teknoloji dünyasında “sızıntı” denince akıllara ilk gelen isim olan Evan Blass, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı görselle birlikte Nokia’nın yeni akıllı saatini sızdırdı. Aslında Moonraker isimli bu saatin daha önce 2015’te düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde Microsoft tarafından piyasaya sürüleceği söylentileri dolaşıyordu. Ancak görünüşe göre bu saat Microsoft değil Nokia adıyla tüketicilerin karşısına çıkacak.

Akıllı saatin henüz ne gibi fonksiyonlara sahip olduğunu bilmiyoruz ama daha önceden tasarlandığı bir akıllı saat olduğu için akıllı saat dünyasında çok da büyük bir devrim yaratacağını açıkçası düşünmüyoruz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here