Şimdilerde Pokemon Go ile adeta fırtınalar estiren Nintendo, film projesi için temelleri attı. Yapımcı ile anlaşma söz konusu…

 

pokemonfilm

 

Dünya’nın pek çok yerinde geniş hayran kitlelerine sahip olan Pokemon, TV serisi ile bir zamanlar epey popüler olmuştu. Oyun dünyasında da başarılı olan ve milyonlarca adet yapımlara sahne olan seri, en son ise karşımıza Go adı verilen mobil oyun ile çıktı. ABD, Yeni Zelanda ve Almanya ülkelerinde kullanılabilir olan ancak APK dosyası indirerek birçok yerde oynanmaya başlanan oyun, şu anda en popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Bu denli büyük bir başarıya imza atan Nintendo, elbette film projesi için de çalışmalara başlamış bulunmakta. Hatta paylaşılan bilgilere göre telif haklarından ötürü büyük bir satın alma savaşı dahi yaşanmış durumda. Tabi galip bir firma da söz konusu.

Telif Hakkını Legendary Pictures Satın Aldı

Yapılan açıklamaya göre yeni Pokemon filmi için yarış içerisine giren firmalar arasında Warner Bros, Legendary Pictures ve Sony Pictures gibi dev şirketler yer alıyor. Büyük bir para ödediği tahmin edilen Legendary’nin telif hakkını satın aldığı ve yeni filmin yapımcı koltuğunda oturacağı bildirildi. Bu satın alımın sonrasında yapımcının hızlı bir şekilde çekim aşamasına geçmesi ve elini çabuk tutarak fazla bekletmeden yeni filmi vizyona sokması bekleniyor.

Nintendo’nun İlk Filmi Olmayacak

Yıllardır beyaz perdeden uzak duran Nintendo, aslında ilk defa beyaz perdede boy göstermeyecek. 1993 yılında yayımlanan Super Mario Bros filmi için de çalışan şirket, ne yazık ki başarısız olmuş ve ağır eleştirilerin hedefi haline gelmişti. Aynı durumun yaşanmaması adına bu kez daha titiz çalıştığı söylenen firma, bakalım yeni film ile nasıl bir başarıya imza atacak.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here