Bu yazımızda powerbank ile ilgili dikkat etmeniz gerekenler ve alırken dikkat etmeniz gerekenleri sizlere aktaracağız.

Powerbank nedir?

Powerbank nedir sorusuna gelecek olursak şöyle tanımlayabiliriz; Günlük hayatımızda kullanmakta olduğumuz özellikle cep telefonlar ve tabletler başta olmak üzere, müzik çalarlar, fotoğraf makinelerini, taşınılabilir bilgisayarlar ve kısacası uyumlu olan bütün elektronik  cihazları şarj etmek için kullanılan küçük boyutlu şarj cihazıdır.

Nelere dikkat etmeliyiz?

Markasız ve kalitesiz bir şekilde duran ürünlerden uzak durun. Çünkü, konumuz pil olduğu için sağlığınız açısından büyük önem arz etmektedir. Bu tarz ürünlerin en büyük handikabı, nasıl üretildikleri ve güvenlik önlemlerinin ne kadar iyi alındığını bilmediğimiz için binevi yanınızda her an patlamaya hazır minik bomba taşıyor olabilirsiniz.

Diğer bir konu ise, sağda solda çok uygun fiyata büyük mAh’li güç vadeden bu ürünler aslında kutusunda yazan veya cihazın üstünde yazan mAh gücünü size veremeyebiliyor. Bu nedenle tüketiciler bu tarz ürünleri satın aldıktan sonra beklenen verimi alamadıkları için pişman olabiliyorlar. Onun için çok satan ürünleri satın almanız doğru karar olacaktır 🙂

Bir diğer konu ise;

Powerbank kullanmak telefona zarar verir mi?

Makalemizin başında belirttiğim markasız ve güvenilir olmayan ürünler haricinde, güvenilir markalar ve çok satan ürünleri kullandığınız takdirde cihazınıza zarar vermeyecektir. Sahte olan powerbank ürünlerini almamanızı tavsiye ediyoruz.

 

[Toplam:3    Ortalama:5/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here