Neredeyse her yerde yada tüm evlerde internet bulunuyor ve herkes kullanıyor.Bu konumuzda ise kullanmakta olduğumuz internette kota sorgulama nasıl yapılacağını anlatmak istiyoruz. Genel olarak kullanılan internet firması bildiğiniz gibi Ttnet dir. Yani neredeyse her yerde Ttnet bulunmaktadır.Tabi piyasada sadece Ttnet yok. Smile ADSL, Türkcell Superonline, Vodafone net, Türknet gibi bir çok internet firması bulunmaktadır.

ttnet internet kota sorgulama

İnternet bağlantısını evinize bağlatırken bir paket seçmek zorundasınız. Bu paketin ise bir adil kullanım kotası bulunmaktadır. Adil kullanım kotası kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bu işlem için ise aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir.

Ttnet İnternet Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

ttnet online islemler

Buraya tıklayarak Türk telekom online işlemlere giriş yapınız. Ve Karşınıza açılan ekrandan kullanım bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak yine türk telekomun sağladığı balka bir servis daha var buraya tıklayarak bu web sitesi üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz.

adsl kota sorgulama

ADSL kota aşımı durumlarında tüm operatörlerde olduğu gibi İnternet servis sağlayıcısı TTNET de artık ekstra ücret gelmesini engellemek için adli kota sınırını gündeme getirmiştir. Sizin için belirlenmiş ADSL kota aşımı sınırını geçtiyseniz bu durumda internet hızınız düşmekte ya da internetiniz kesilmektedir. Bu iki seçenek de sizlerin talepleri doğrultusunda şekillenmektedir.

Online işlemler ile neler yapabilirim ?

Türk Telekom İnternet Online İşlemler’de tarife değişikliği işlemlerinizi yapabilir, kredi kartı ile faturanızı anında ödeyebilir, internet servislerine abone olabilir, fatura adresinizi, abonelik bilgilerinizi sorgulayabilir ve Tivibu ile TV işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Videomuzda kısaca nasıl yapacağınızıda anlattık sorularınız için aşağıdan yorum yapabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here