Yeni başlayanlar için Twitch üzerinden nasıl yayın yapılacağını bu makalemizde detaylı olarak ele alıyoruz.

Çoğu oyuncu için ismini dünyaya duyurmuş e-sporcuların oyunlarını izlemek büyük bir keyif. Oyun sektörünün gelişmesi, hali hazırda erişilebilir yüzlerce oyun olması ve bu oyunlarda ismini duyurmuş e-sporculara verilen desteğin artmasıyla, oyun sektöründe oyunların gerçek zamanlı izlenmesi oldukça popüler hale geldi.

Özellikle League of Legends, DotA 2, Hearthstone, Starcraft II ve WoW gibi oyunlar, günümüzde oldukça popüler. Dolayısıyla bu alanda kendini göstermiş oyuncuları takip etmek, onları çevrimiçi seyrederek tekniklerinden bir şeyler öğrenebilmek milyonlarca oyuncunun ilgisini çekiyor. Bu imkanı sağlayan Twitch.tv her geçen gün popülaritesini artırıyor.

Ben dahil çoğu oyuncu, hele ki bir oyuna uzun yıllarını vermiş, artık belirli bir seviyeye geldiğine inanan her oyuncu deneyimlerini internet ortamında paylaşmaya yeltenmiştir. Fakat maalesef Twitch üzerinden kaliteli bir yayın yapabilmek, herhangi bir yayını izlemek kadar kolay değil. Yayın yapabilmek için kullanılan üçüncü parti uygulamalar ve ayarlar birçok oyuncunun gözünü korkutup bu fikirden vazgeçmesine neden oluyor.  Bugün bunların hepsine değinip, kafanızdaki soru işaretlerini birer birer cevaplamaya çalışacağız.

Twitch yayını yapabilmek için OBS(Open Broadcaster Software) Kullanacağız

OBS(Open Broadcaster Software) ayarları makalemiz için burayı tıklayabilirsiniz

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here