Twitter nedir, yüz kırk karakter sınırlaması içerisinde yazılan mesajların anlık olarak paylaşılmasıyla kullanımı sağlanan sosyal medya platformudur. Paylaşılan bu mesajlara tweet adı verilir. Tweet adı verilen bu mesaj sizi takip eden Twitter kullanıcılarının ana sayfa sekmesine anlık olarak yansır. Siz de bir twitter kullanıcısının tweetlerini anlık olarak ana sayfanızda görmek istiyorsanız onu takip etmeniz gerekir. Her yüz kırk karakterlik tweetin yanında iki buçuk dakikalık (1 adet) video veya fotoğraflar paylaşılabilir. Video paylaşılan tweette fotoğraf, fotoğraf paylaşılan twette de video paylaşılmaz. Paylaşılan fotoğraflı veya videolu tweetler sahip olunan Twitter hesabını takip eden Twitter kullanıcılarının ana sayfa sekmesinde çıkar.

twitter nedir
Twitter Nedir

Twitter Nedir Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Sahip olduğunuz Twitter hesabında takip edilen Twitter hesaplarından paylaşılan videolar ana sayfa sekmesinde otomatik olarak oynatılır. Videoların otomatik olarak oynatılması cihazınızı zorlayabilir. Uygulama kullanıcılarında donmalara neden olur ve bu kullanıcıyı rahatsız eder. Videoların otomatik olarak oynatılmasını kapatmak için ilk olarak profil ve ayarlar kısmına tıklanır. Açılan sekme dışında bir bölgeye tıklanmadan sekme içerisindeki ayarlar ve gizlilik kısmına girilir. Sayfanın sol tarafında bulunan listede hesap seçeneğinin seçili olduğu teyit edilir.

Hesap sekmesinin iki adet alt sekmesi bulunur. Bu sekmelerin adı güvenlik ve içeriktir. İçerik sekmesinin ikinci seçeneği olan video otomatik oynatılıyor seçeneğinin yanında bulunan kutudaki tik işareti kaldırılır. Bu işlem tamamlanır ve sonrasında sayfanın en alt kısmında bulunan değişiklikleri kaydet seçeneği tıklanır. Sonrasında twitter kullanıcıdan hesabına ait şifreyi girmesini ister. Şifre kısmına kullanılan hesaba ait şifre girilmesi sonrasında tekrar değişiklikleri kaydet seçeneği tıklanır. Twitterın teşekkürler ayarların kaydedildi bildirimi sonrasında artık ana sayfa sekmesinde takip edilen twitter hesaplarına ait videolu tweetlerdeki videolar otomatik olarak oynatılmaz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here