İnternete bağlanabilen bir telefona sahipseniz, arama yapmak için GSM operatörünüze yaptığınız telefon görüşmeleri için ekstra ücretler ödemek zorunda değilsiniz.

Ücretsiz arama uygulamaları

Bu ücretsiz Uygulamaları kullanarak telefon görüşme ücretlerinden dolayı artan faturanızı düşürebilirsiniz.

Whatsapp

whatsappHem IOS hem de Android cihazlarda kullanılabilen Whatsapp, hem sesli hem de görüntülü konuşma imkanı sağlar. Bu platformda kullanılan diğer uygulamalar ile karşılaştırıldığında en fazla kullanıcı veri tabanına sahip ve popüler uygulamadır. 2G ağına bağlanıldığında dahi Whatsapp en hızlısıdır. Tek dezavantajı olarak ses ve görüntü kalitesinin düşüklüğü kabul edilebilir.

 

Facebook Messenger

faecbook messneger

Kişi listenizin, arkadaşlarınızın ya da sık görüşme yaptığınız kişilerin Facebook hesabı varsa, ücretsiz arama yapabileceğiniz en ideal uygulamalardan biridir. Android ve IOS üzerinden kullanılabilen Facebook Messenger, hem sesli hem de görüntülü konuşma imkanı sağlar. Aynı zamanda Whatsapp ve diğer uygulamalara göre daha yüksek ses kalitesine sahiptir. Facebook Messenger’da karşınızdaki kişiyi arayabilmek için mesaj isteğinin kabul edilmiş olması ya da Facebook’ta arkadaş olunması gereklidir.

Skype 

Görüntülü ücretsiz arama ile bilinen ve popüler olan Skype uygulamasında dilerseniz ücretsiz sesli arama da yapılabilir. Android, IOS, Mac, Linux ve Windows üzerinde kullanılabilir. En fazla 5 kişi ile grup video yapılabilirken, sesli görüşmelerde 25 kişiye kadar görüşme yapılabiliyor. Bununla birlikte kısa mesaj gönderilebilir, gönderilen mesajlar silinebilir. Diğer uygulamalara göre artı bir özelliği de Xbox One’da da Skype’tan yararlanılabilir.

Viber

Whatsapp ve Skype’tan sonra ücretsiz sesli arama yapılabilen en popüler uygulamadır. 200 kişiye kadar kişi katılımı ile grup sohbetlerine imkan veren Viber üzerinden kısa mesajlar gönderilebilir; fotoğraf, video paylaşımları yapılabilir. Viber aynı zamanda yapılan sohbetlerin güvenli bir şekilde şifreleme metodu ile şifrelendiğini iddia ediyor.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here