Wayback Machine Hindistan’da Erişime Kapatıldı, internet arşivi olarak sıklıkla kullanılan site Hindistan ülkesinde erişime kapatıldı.

Wayback Machine Hindistan'da Erişime Kapatıldı
Wayback Machine Hindistan’da engellendi !

Adult, torrent ve dosya barındırma siteleri Hindistan’da düzenli olarak engellenmekte. Bu kategorilere girmeyen Wayback Machine yani Web Arşivi siteside engellenmiş durumda. web.archive.org sitesi çok kişi tarafından kullanılmakta ve internetten silinen bir şeyi tekrar bulmamız için bize olanak sağlamakta.

Wayback Machine Hindistan’da Erişime Kapatıldı !

Site Hindistan ülkesinde şu an erişime kapatılmış durumda ve yetkililer tam olarak bir açıklama yapmadı.  Site yetkililere ulaştığını açıkladı. Örgüt, “Telekomünikasyon ve Elektronik ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı ile temasa geçmek için çok sayıda girişim şimdiye kadar cevapsız oldu” dedi.

İnternet Arşivi Hindistan’da Erişime Kapatıldı !

Wayback Machine, milyonlarca web sitesinden taramalar yapan ve bunları daha sonra erişim için saklayan bir site ve böyle bir sitenin erişime engellenmesi hayal kırıklığı yaratmakta. Wayback Machine sitesi ile internet ortamından silinen sitelere veya şu an aktif bir sitenin daha önce nasıl olduğunu görmek mümkün oluyor. Üstelik sadece ekran görüntüsü olarak değil, size site içinde gezinme fırsatıda sunuyor. Yani oldukça yararlı bir site olarak görmekteyiz.

Wayback Machine Hindistan'da Erişime Kapatıldı
Sitenin şu an görünen görünümü !
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here