lumia950xl-12.0-435x190

Microsoft, Windows Phone 8.1 ile gelen cihazlara yayınladığı 10586.164 yapısının ardından bugün Windows 10 Mobile ile birlikte gelen cihazlar için yeni Windows 10 Mobile Redstone yapısı olan 14283’ü yayınladı.

‘Hızlı’ seçimde yayınlanan güncelleme, belirttiğimiz gibi Windows 10 ile birlikte gelen; Lumia 550, Lumia 650, Lumia 950, Lumia 950XL, Xiaomi Mi4 ve Alcatel Onetouch Fierce XL için kullanılabilir duruma geldi.

Windows Phone 8.1 tabanlı cihazlar için yayınlanan toplu güncellemelerin ardından Redstone yapılarının yayınlanması için çalıştıkları da verilen bilgiler arasında.

Windows 10 Mobile Yapı 14283 yenilikleri:

‘Telefon’ uygulamasında iyileştirmeler: Telefon uygulamasında cevapsız aramalar ve sesli mesajlar artık sekmeler içerisinde görülebiliyor. İlgili sekmeye gittiğinizde ise cevapsız arama sayısı kayboluyor.
phone-app-header-1024×280

phone-app-header-1024x280

 

Outlook Posta ve Takvim güncellendi: Windows 10’un yerleşik posta ve takvim uygulamaları için yeni bir güncelleme yayınlandı. Mesaj önizlemesini kapatabilme özelliği ve basılı tutarak çöpe taşıma özelliği uygulamaya dahil edilen yenilikler arasında. Takvimde ise hatırlatmalar kısmında bazı yenilikler yapıldı. Erteleme seçeneklerine ‘Geç kalacağım’ butonu eklendi.
running-late-notif-1024×558

running-late-notif-1024x558

Insider merkezi artık Geri bildirim merkezine dönüşüyor. Ayrı olması tuhaf görünen iki uygulama artık tek isim altında Geri bildirim merkezi olarak çalışacak. PC ve mobil’in sıradaki yapılarında bu işlem tamamen gerçekleşecek.
Giderilen sorunlar

Uygulamadan uygulama menüsüne çıktığınızda arka planın çok koyu veya açık olması sorunu giderildi
Ses kontrolünde şarkı isminin birkaç kez görünmesi sorunu giderildi
Yazarken veya resetlerken takılı kalma sorunu giderildi
Canlı kutucuk yenileme mantığında iyileştirmeler yapıldı.Özellikle hava durumu uygulamalarının kutucuklarında beklenmedik silinme sorunu giderildi
Lumia 950 gibi cihazlarda başlangıç ekranı arka planı takılma sorunu giderildi
Klavyenin uygulama listesi üzerinde takılı kalma sorunu giderildi
%350 DPI’da bazı uygulama ikonlarının kutucuk üzerinde çok küçük görünme sorunu giderildi
Daha fazla bildirim butonundaki sorun giderildi
Bazı dillerde @ butonunun içeriği yapıştırma sorunu giderildi
Eğer ayarladığınız özel bildirim sesi silindiyse daha önce sessiz kalıyordu, ancak bu sefer dosya silindiyse varsayılan zil sesine çevriliyor
Güncellemeyi Ayarlar > Güncelleştirme & Güvenlik > Telefon güncelleştirmesi bölümünden yükleyebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here