Yapay Zeka İçin Akıllı Öğrenme Algoritması, bu alanında çığır açacak bir girişim. Mitsubishi Electric yeni bir akıllı öğrenme algoritması geliştirdi.

Yapay Zeka İçin Akıllı Öğrenme Algoritması
Yapay Zeka için Çığır Açacak Gelişme !

Yapay Zeka İçin Yeni Algoritma !

Yapay zeka alanında hızla ilerlemeler katediliyor. Fakat yapay zeka cihazlarının öğrenmesi oldukça uzun sürdüğü için, bu bize engel olabiliyor. Bu yüzden Mitsubishi Electric, yapay zeka makinelerini kontrol edebilmek için sadece beşte biri oranında deneme yapılmasını yeterli kılan özel bir derin pekiştirme ile öğrenme (deep reinforcement learning) adında yeni bir algoritma geliştirdi. Bu sayede daha az deneme ile, makineler akıllı öğrenme yani pekiştirerek öğrenme yeteneğine sahip olacak.

Yapay Zeka İçin Akıllı Öğrenme Algoritması
Resim Yabancı Kaynaklardan Alınmıştır !

Yapay Zeka İçin Akıllı Öğrenme Algoritması !

Mitsubishi Electric tarafından geliştirilen bu yeni algoritma,  konvansiyonel yöntemlerin yalnızca yüzde biri kadar hesaplama gerektiriyor. Bu çığır açacak bir gelişme olarak görülmekte. Bu sayede insan destekli makine öğrenmesi sağlanacak ve optimizasyon süresi birkaç saat ile yarım gün arasında olacak. Algoritma bir çok alanda kullanılabilecek. Sanayi alanında büyük etki yaratması bekleniyor.

Yapay Zeka İçin Akıllı Öğrenme Algoritması
Resimler Yabancı Kaynaklardan Alınmıştır !

Kurumun yeni sloganı “Orijinal AI teknolojisiyle artık her şey akıllı” paralelinde faaliyet gösteren Mitsubishi Electric, cihazları daha akıllı, hayatı ise daha güvenli, sezgisel ve konforlu hale getirmek için orijinal AI teknolojisinden ve modern hesaplama sistemlerinden faydalanıyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here